ساعی: باید به عسکری زمان بدهیم و نتیجه اصلی را در توکیو از او بخواهیم/ به عنوان مدیرفنی با من صحبتی نشده است

پرافتخارترین ورزشکار المپیکی گفت: برای بازی‌های آسیایی اندونزی نباید از فریبرز عسکری انتظار زیادی داشته باشیم و به او زمان بدهیم و نتیجه اصلی را در المپیک ۲۰۲۰ از او بخواهیم.

?هادی ساعی در پاسخ به این سوال که نظر شما در مورد انتخاب فریبرز عسکری به عنوان سرمربی تیم ملی تکواندو چیست، گفت:
شورای فنی انتخاب خوبی داشت؛ فریبرز عسکری با تجربه‌ای که در طول این سال‌ها داشته فکر می‌کنم گزینه خوبی برای هدایت تیم ملی بود، او در المپیک لندن به عنوان سرمربی توانست از ۲ فرصت یک مدال نقره کسب کند اما با توجه به اینکه انتظارها در آن مقطع از تکواندو فقط مدال طلا بود نتایج کسب شده راضی کننده به نظر نرسید. عسکری از ۲ فرصتی که در اختیار داشت یک مدال نقره توسط محمد باقری معتمد کسب کرد که این نتیجه خوبی بود. فضای تکواندو در آن مقطع طوری بود که محمد باقری معتمد و یوسف کرمی مدال طلا را داشتند آنها واقعاً تلاش‌های خود را کردند و به هر حال مدال نقره با ارزشی کسب شد اما نتایج دیده نشد.
?دارنده ۳ نشان المپیک در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارید که عسکری در طول این سالها از لحاظ تجربه نسبت به گذشته خیلی پخته‌تر شده است، گفت:
بله، فریبرز عسگری در مسابقاتی که طی سال‌های اخیر با جوانان کم تجربه اعزام شده نتیجه خوبی را کسب کرد. او در بازی‌های کشورهای اسلامی نتایج خوبی را برای تکواندو رقم زد. قطعاً او نسبت به سال‌های گذشته با تجربه‌تر شده و می‌تواند از تجربیات المپیک لندن و مسابقات بازی‌های کشورهای اسلامی و … در حال حاضر استفاده کند. محمدعلی بسحاق در کنار او حضور دارد و کادر خوبی را تشکیل داده‌اند به شرطی که از تجربیات گذشته خود استفاده کند. کار، کار سختی است و با توجه به شرایطی که تکواندو دارد آنها مسئولیت سختی را دارند اما مربی که مسئولیت را در شرایط فعلی بر عهده می‌گیرد از سختی‌های کار مطلع است. خوشبختانه عسگری در بطن ماجرا قرار دارد و شرایط روز تکواندو و بچه‌های تکواندو را می‌داند امیدوارم موفق باشد ضمن اینکه او به یک مربی دیگر نیاز دارد.
?ساعی در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد:
تکواندوی ما پتانسیل کسب مدال را دارد، عسکری و کادر فنی می‌توانند تجربیات خود را در اختیار بازیکنان قرار دهند و از کسانی که دلسوز خانواده تکواندو هستند کمک بگیرند تا بتوانند موفق شوند. به اعتقاد من آنهایی که می‌توانند به تکواندو کمک کنند بیاید و کنار فریبرز عسکری باشند.
?دارنده ۳ مدال المپیک در پاسخ به این سوال که آیا به شما به عنوان مدیر فنی تیم‌های ملی پیشنهاد شده است یا خیر، گفت:
فعلاً با بنده صحبتی نشده است و در رابطه با این موضوع با کسی صحبت خاصی نداشتم. من همیشه در کنار تکواندو بوده‌ام و سعی کرده‌ام به این رشته کمک کنم. در مدتی هم که نبودم احساس می‌کردم نبودنم به تکواندو کمک می‌کند. بعضی‌ها باید یاد بگیرند، وقتی نبودن آنها به تکواندو کمک می‌کند پس بهتر است نباشند. شاید عدم حضور آنها به تکواندو کمک کند، به هر حال من همیشه به خاطر عشق و علاقه‌ای که به این ورزش داشتم سعی کردم به دور از تکواندو نباشم و همیشه در کنار خانواده تکواندو بوده و هستم.
?وی در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد:
اینکه آنهایی که نیستند فکر کنند می‌توانند به تکواندو کمک کنند همه بلند شوند و بیاید این اصلاً صحیح نیست، هرکسی که می‌تواند و توانایی کمک به تکواندو را دارد باید بیاید.
?ساعی در پاسخ به این سوال که آیا به نظر شما انتخاب عسکری تا المپیک ۲۰۲۰ از سوی شورای فنی تصمیم خوبی بوده است یا خیر، گفت:
کار خوبی که شورای فنی انجام داد این بود که تکلیف سرمربی تیم ملی را تا المپیک ۲۰۲۰ توکیو روشن کرد. اینکه یک مربی مرحله‌ای انتخاب شود و به عنوان مثال تا بازی‌های آسیایی اندونزی باشد و پس از آن بر حسب نتایج به او فرصت و یا فرصت را از او بگیرند اصلاً مناسب نیست، بهترین تصمیم همین تصمیمی بود که شورای فنی گرفت. حالا سرمربی تیم ملی می‌داند تا المپیک ۲۰۲۰ مسئولیت تیم ملی را بر عهده دارد و در این زمان باقی‌مانده تا المپیک به راحتی می‌تواند برنامه‌ریزی کند. به هر حال او ۲ سال زمان در اختیار دارد و در این فرصت می‌تواند تفکرات خود را اجرایی کند.
?وی در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارید که با توجه به شرایط تکواندو نباید کسی از عسکری در بازی‌های آسیایی اندونزی انتظار زیادی داشته باشد، گفت:
با توجه به شرایطی که تکواندو در این مدت داشته برای بازی‌های آسیایی اندونزی نباید از فریبرز عسکری انتظار زیادی داشته باشیم. نباید انتظار داشته باشیم مدال‌های خوشرنگی‌ را باید در بازی‌های آسیایی کسب کند واقعاً شرایط تکواندو را به سال‌های قبل رساندن خیلی سخت است. باید به عسکری زمان بدهیم و نتیجه اصلی را در المپیک ۲۰۲۰ از او بخواهیم. باید انتظارها از او در اندونزی کم شود و نتیجه نهایی را در المپیک توکیو ببینیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

آخرین مطالب سایت

video

68- Kg | دائه هون لی (کره جنوبی) با برادلی سیندن (بریتانیا)| قهرمانی جهان 2019

شکست تلخ دای هون لی تکواندو کار 68- کیلوگرم کره جنوبی درثانیه های پایانی راند سوم از رقابتهای قهرمانی جهان 2019 مقابل برادلی سیندن از بریتانیا

مهرو کمرانی : نقطه ضعف تیم ما عدم تجربه بوده است/درصد چربی بالای تکواندوکاران مشکل اصلی ماست

مهرو کمرانی سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان بعد از پایان بیست و چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان در انگلیس و کسب تک مدال...
video

80- Kg | میلاد بیگی (آذربایجان) با آرون کوک (مولداوی)| قهرمانی جهان 2019

مبارزه میلاد بیگی برابر حریف سرسخت مولداوی (آرون کوک) در مسابقات جهانی 2019 که در نهایت میلاد بیگی موفق شد برای دومین بار با اختلاف امتیاز کوک را ببرد.

برپایی جشن بیست و پنج سالگی المپیکی شدن تکواندو در موزه المپیک “لوزان” سوئیس

جشن بیست و پنج سالگی المپیکی شدن تکواندو با حضور مقامات فدراسیون جهانی و کمیته بین المللی المپیک در موزه المپیک "لوزان" سوئیس برگزار شد.
video

80- Kg | عرفان ناظمی (ایران) با سوخرات سالائف (ایران)| جام فجر 2019

مبارزه جذاب عرفان ناظمی مقابل نماینده ازبکستان "سوخرات سالائف"در جام فجر 2019  رقابت وزن 80- کیلوگرم...