انتخابی تیم ملی روز پنجشنبه با اتمام رقابتهای نزدیک و جذاب مدعیان اوزان زوج به پایان رسید. رقابت‌هایی که تازه نفس‌ها توانستند مانند روز نخست با تجربه ها را مغلوب کنند و عرصه را برای ملی پوشان تنگ کنند.
رقابت‌های انتخابی تیم ملی در شرایطی برگزار شد که چهره‌های مطرح و رنکینگ دار تیم ملی نتوانستند به عنوان نفر اول در لیست تیم ملی جای بگیرند.
نفراتی همچون آرمین هادی پور ، فرزان عاشورزاده ، سروش احمدى، احمد محمدى، حميد رضا صدرى( فنى ترين بازيكن ليگ )،مهدی خدابخشی،سجاد مردانی،ابولفضل یعقوبی عملکرد درخشانی نداشتند.
رقابت هایی که چهره های جوان و تازه نفسی را به اردوهای تیم ملی معرفی کرد و از این لحاظ می توان خشنود بود که تکواندو نیروهای کارآمدی را در اختیار دارد. نیروهایی که می توانند به زودی وارد چرخه مدال‌آوری در سطح بین المللی شوند.
بررسی رقابتهای انتخابی تیم ملی/ تازه نفس‌ها توانستند با تجربه ها را مغلوب کنند
ابراهیم صفری (تهران) در مقابل آرش صلاحی نژاد (مازندران) | انتخابی تیم ملی تکواندو
وزن اول (۵۴- کیلوگرم): 
آرمین هادی پور از شانس های اصلی راهیابی به مرحله فینال در دومین بازی خود به آرش صلاحی نژاد (مازندران) بازی خود را واگذار کرد.
و حمیدرضا صدری(فنی ترین بازیکن لیگ برتر) که یکی از چهره های شاخص این وزن بود در مرحله مقدماتی  مقابل حسین طالب پور(مازندران) شکست میخورد و از راهیابی به اردو تیم ملی بازمیماند.
در آخر (ابراهیم صفری و آرش صلاحی نژاد)جواز ورود به اردوی تیم ملی را به دست آوردند و از سوی کمیته فنی آرمین هادی پور در جمع ملی پوشان قرار گرفت.
وزن دوم(۵۸- کیلوگرم):
در رقابت های اوزان زوج در وزن دوم چهره شاخص محمد کاظمی،هادی تیران بود دو چهره ای که نتوانستند به فینال راه پیدا کنند. در این وزن دو چهره جوان (محمد حسین پلنگ افکن و جواد امیری )جواز ورود به اردوی تیم ملی را به دست آوردند و از سوی کمیته فنی به محمد کاظمی فرصت داده شد تا در جمع اردونشینان قرار بگیرد.
وزن سوم(۶۳- کیلوگرم):
رقابت های این وزن درصورتی پیگیری شد که فرزان عاشورزاده در اولین رقابت خود در مقابل امید حسینی (البرز) شکست میخورد همچنین شکست سروش احمدی در بازی اول خود درمقابل کامران مردانی پور(تهران) یکی دیگر از شکست مدعیان این وزن بود.
دراین وزن در نهایت امیر حسین محمد خانلو و مهدی یوسفی ،حمیدرضا هادیان ،سروش احمدی و فرزان عاشورزاده به اردوی تیم ملی دعوت شدند.
بررسی رقابتهای انتخابی تیم ملی/ تازه نفس‌ها توانستند با تجربه ها را مغلوب کنند
فرزان عاشورزاده (مازندران) در مقابل امید حسینی (البرز) | انتخابی تیم ملی تکواندو
وزن چهارم(۶۸- کیلوگرم):
وزن چهارم رقابت جدی میان هوگوپوشانی همچون ابولفضل یعقوبی،میرهاشم حسینی،محمد بخشی،سینا بهرامی وجود داشت. اگرچه مدعیان اصلی یعقوبی و حسینی بودند که رقابت حساس و نزدیکی را هم برگزار کردند. اما در این وزن محمد بخشی توانست از سد همه رقبا بگذرد. چهره جوانی که درلیگ نیز عملکرد خوبی به نمایش گذاشته بود.
دراین وزن در نهایت بخشی،حسینی، یعقوبی و محمد سالار وحیدی به اردوی تیم ملی دعوت شدند. در این وزن به طور حتم در آینده رقابت‌های جذابی رو میان این مدعیان خواهیم دید. از این جهت دست سرمربی تیم ملی پر است.
وزن پنجم(۷۴- کیلوگرم):
بهنام اسبقی از مدعیان اصلی این وزن بود که در رقابت اول خود به عرفان حیدری(قزوین) رقابت خود را واگذار میکند.
درنهایت امیرحسین ساسان و مهدی جلالی به اردو تیم ملی راه پیدا کردند.
وزن ششم(۸۰- کیلوگرم):
در وزن ششم،عرفان ناظمی- مهدی خدابخشی و بهزاد ایلخانی از چهره های مطرح و مدعی بودند.
خدابخشی که سال گذشته به دلیل اختلاف با سرمربی پیشین تیم ملی مدتها از تیم ملی دور مانده بود دراین مرحله از رقابت ها از ابتدا با انگیزه در انتخابی ها حضور پیدا کرد.
رقابت او با عرفان ناظمی یکی از مسابقات جذاب روز گذشته بود. رقابتی که در نهایت در ثانیه های پایانی با پیروزی عرفان ناظمی به پایان رسید. اما مهدی خدابخشی به راحتی از تیم ملی نمی گذرد و تجربه سال گذشته را تکرار نخواهد کرد و به طور حتم در مراحل بعدی انتخابی ها بازهم شاهد جدال نزدیک این دو مدعی خواهیم بود.
بررسی رقابتهای انتخابی تیم ملی/ تازه نفس‌ها توانستند با تجربه ها را مغلوب کنند
عرفان ناظمی(آذربایجان شرقی)| انتخابی تیم ملی تکواندو
وزن هفتم(۸۷- کیلوگرم):
احمد محمدی از مدعیان جدی این وزن بود که در بازی اول خود با مصدومیت مواجه میشود و در نهایت در این وزن پوریا عرفانیان و محمد رضا خانی بودند که توانستند به اردو تیم ملی راه پیدا کنند.
احمد محمدی با توجه به کسب سهمیه مسابقات قهرمانی آسیا به اردوی تیم ملی راه پیدا کرد.
وزن هشتم(۸۷+ کیلوگرم):
سعید رجبی و مرتضی شیری، سجاد مردانی و سیاوش فخرایی به عنوان چهره‌های مدعی معرفی شدند. از این میان سعید رجبی و مرتضی شیری توانستند جواز ورود به اردوهای تیم ملی را به دست بیاورند. سجاد مردانی نیز با توجه به کسب سهمیه مسابقات قهرمانی آسیا به اردوی تیم ملی راه پیدا کرد.
مردانی در شرایطی در جمع اردونشینان قرار گرفت که در تقابل با مرتضی شیری عملکرد قابل دفاعی از خود نشان نداد. البته مردانی با کوله باری از تجربه و رقابت در میادین بزرگ نیز به این آسانی جا را برای دیگر مدعیان خالی نمی گذارد و باید منتظر رقابت های حساس رجبی،شیری و مردانی در مراحل بعد اردوها باشیم.