خانه بلاگ

68- Kg | دائه هون لی (کره جنوبی) با برادلی سیندن (بریتانیا)| قهرمانی جهان 2019

0

شکست تلخ دائه هون لی در رقابتهای قهرمانی جهان 2019 مقابل برادلی سیندن از بریتانیا

رقابت [نیمه نهایی] وزن 68- کیلوگرم | برادلی سیندن (بریتانیا) مقابل دائه هون لی (کره جنوبی)

✅  بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان 2019 / منچستر

دانلود ویدیو : 

دانلود – کیفیت 240p
20.09 MB

دانلود – کیفیت 360p
37.94 MB

دانلود – کیفیت 480p
59.88 MB

دانلود – کیفیت 720p
90.88 MB

شکست تلخ دائه هون لی در رقابتهای قهرمانی جهان 2019 مقابل برادلی سیندن از بریتانیا

مبارزه مرحله نیمه نهایی (مردان) در بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان 2019 – منچستر / وزن 68- کیلوگرم » برادلی سیندن تکواندو کار 21 ساله اهل بریتانیا در مرحله نیمه نهایی رقابتهای قهرمانی جهان 2019 به میزبانی منچستر رو در روی دائه هون لی رنک یک جهان در این وزن قرار گرفت و در آخرین ثانیه ها راند سوم موفق شد با نتیجه بسیار نزدیک 24 بر 23 به فینال این دوره از مسابقات راه یابد.

راند اول

با آغاز رقابت،زمانی نگذشت که دائه هون لی موفق شد در عقب نشینی با اجرای ضربه دولیا چاگی 3 امتیاز دریافت کند. برادلی سیندن که با حملات متعدد خود سعی داشت تا فاصله امتیازی را جبران کند ولی در 48 ثانیه مانده به پایان وقت در راند نخست ضربه نریا چاگی پای جلو دائه هون لی به سر سیندن اثابت کرد و نتیجه رقابت 6 بر 0 شد.

نماینده 68- کیلوگرم بریتانیا نا امید نشد و شدت حملاتش را بیشتر از قبل کرد تا اینکه موفق شد اختلاف امتیاز را به عدد 2 برساند و در نهایت 8 بر 6 راند نخست به سود لی از کره جنوبی به پایان رسید.

راند دوم

تکواندوکار بریتانیا در این راند بهتر از راند قبل مبارزه کرد و همین امر باعث شد تا بر جذابیت مبارزه بیافزاید. همچنین برادلی سیندن در 30 ثانیه مانده به پایان راند با 2 امتیاز بیشتر پیشتاز رقابت شود ولی این نتیجه ثابت باقی نماند و دائه هون لی کره ای با زیرکی تمام رقابت را 14 بر 11 به سود خود به پایان رساند.

راند سوم

برادلی سیندن، تمام تلاش خود را کرد تا در این رقابت به پیروزی برسد و در نیمه راند موفق شد تا اختلاف امتیاز ایجاد شده را جبران کند و با حملات متوالی اجازه فکر کردن به دائه هون لی ندهد.

5 ثانیه مانده به پایان رقابت نتیجه با امتیاز 22 بر 22 مساوی پیش میرفت اما در یک آن برادلی سیندن در بدل ضربه مشت لی  2 امتیاز از تنه دریافت کرد تا 24 بر 23 پیروز این رقابت نزدیک و جذاب شود.

 سیندن بریتانیایی بعد از پیروزی در رقابتهای گرنداسلم تکواندو مقابل ستاره تکواندو جهان یعنی دائه هون لی این دومین بار متوالی است که تکواندوکار 68- کیلوگرم بریتانیا موفق شده است مقابل نماینده سرسخت کره جنوبی به پیروزی برسد.

 مهمترین عناوین قهرمانی برادلی سیندن (بریتانیا) 

دارنده مدال برنز و طلا قهرمان جهان ۲۰۱۷ و 2019 ، دارنده ۲ عنوان نائب قهرمانی گرندپری ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ ، برنز گرندپری ۲۰۱۸ ایتالیا  و دارنده برنز گرنداسلم تکواندو 2018 میباشد.

مهمترین عناوین قهرمانی دائه هون لی (کره جنوبی

مدال برنز و نقره المپیک ۲۰۱۶ و ۲۰۱۲، قهرمان جهان ۲۰۱۷، ۲۰۱۳ ،۲۰۱۱، برنز قهرمانی جهان 2019 ، قهرمان بازی ‌های آسیایی ۲۰۱۰ ،۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ ، دارنده 10 مدال طلا ، 1 نقره و 1 برنز از رقابتهای گرندپری تکواندو و…… میباشد.

مهرو کمرانی : نقطه ضعف تیم ما عدم تجربه بوده است/درصد چربی بالای تکواندوکاران مشکل اصلی ماست

0
مهرو کمرانی : درصد چربی بالای تکواندوکاران مشکل اصلی ماست / از نتایج رضایت قلبی ندارم

مهرو کمرانی سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان بعد از پایان بیست و چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان در انگلیس و کسب تک مدال نقره مهلا مومن‌زاده برای تیم ایران در این مسابقات در نشست خبری فدراسیون تکواندو اظهار داشت:

تیم ملی تکواندو بانوان ما یک تیم جوان و نوپاست. برای انتخاب ترکیب 6 نفره خود جهت حضور در مسابقات جهانی چندین بار مسابقات انتخابی را برگزار و در نهایت ترکیب تیم ملی را انتخاب کردیم. در ابتدا 145 بازیکن در مسابقات آزاد کشوری شرکت کردند که 70 درصد این نفرات را بازیکنان نوجوان تشکیل دادند. از ترکیب تیم 6 نفره تیم اعزامی نیز 3 بازیکن ما از رده سنی نوجوانان بالا آمده بودند و فیکس تیم ملی شده بودند.

سرمربی تیم ملی بانوان : درصد چربی بالای تکواندوکاران مشکل اصلی ماست

وی با اشاره به انتقاداتی که درخصوص تغییر زیاد وزن بازیکنان تیم بانوان صورت می‌گیرد، گفت: همیشه این موضوع وجود داشته است و دلیل اصلی آن مشکل درصد چربی بازیکنان رده بانوان است. شاید جالب باشد بدانید که برخی بازیکنان ما با وجود برتری در مسابقات انتخابی تیم ملی و حضور در اردو در تست‌های آمادگی جسمانی از 46 درصد آمادگی برخوردار بوده‌اند و ما بازیکنی در ترکیب لیست ملی در ابتدا داشته‌ایم که از لحاظ درصد چربی در عدد 32 قرار داشت که یک فاجعه برای تکواندو بانوان است. برخی بازیکنان ما حتی برای اینکه شرایط وزنی یک فرد معمولی را داشته باشند از 15 کیلو اضافه وزن برخوردار بودند. تمام تلاش ما در این مدت این بود که درصد چربی بازیکنان را به کمترین سطح ممکن برسانیم تا بتوانیم با عضله‌سازی و تمرینات فنی بر روی موفقیت آنها تاثیرگذار باشیم.

مهرو کمرانی : نقطه ضعف تیم ما عدم تجربه بوده است / اگر ناهید کیانی از رنکینگ خوبی برخوردار بود توانایی کسب مدال را داشت

وی در خصوص نتایج تیم ملی بانوان عنوان کرد: نمی‌گویم نتایج تیم ملی در مسابقات جهانی عالی بوده و من نیز از نتایج رضایت قلبی ندارم و در صدد بهتر شدن عملکرد بانوان هستیم. موضوعی که نیاز به کار زیاد و حضور در تورنمنت‌ها و مسابقات متعدد دارد.

وی با اشاره به عدم تجربه بازیکنان بانوان عنوان کرد: نقطه ضعف تیم ما عدم تجربه بود و با اینکه بازیکنان ما از سن کمی برخوردار بودند اما تورنمنت‌های خوبی را پشت سرنگذاشته بودند تنها بازیکنی که میان بازیکنان ما رنکینگ داشت ناهید کیانی بود که او نیز به خاطر رنکینگ پایینش در سومین بازی خود به نفر شماره یک دنیا برخورد کرد و از دور مسابقات کنار رفت. شاید اگر کیانی از رنکینگ خوبی برخوردار بود و در طرف مقابل جدول قرار داشت توانایی رسیدن به کسب مدال را داشت. کیانی اکثر بازیکنان حاضر در این مسابقات را در مسابقات مختلف شکست داده بود اما قرعه بد او باعث شد او در دور سوم با پانی پاک نفر شماره یک دنیا برخورد کند و مغلوب شود.

وی خاطر نشان کرد: در تیم ملی بانوان قدم‌های بزرگی برداشته شده است و بازیکنانی از رده نونهالان به تیم ما اضافه شده‌اند. بازیکنانی که در رده‌های سنی موفق به کسب مدال شده‌اند و تفکرات حرفه‌ای‌تری دارند. همانطور که اعلام کردم از نظر نتیجه نتایج ما ایده آل نبود اما عملکرد خوبی داشتیم. کیمیا همتی در این مسابقات مقابل ویلیامز انگلیسی یکی از شانس‌های کسب مدال با اقتدار به پیروزی رسید این در حالی بود که انگلیسی‌ها برای حضور بازیکنانشان روی سکو همه کار انجام دادند و حتی در وزن هشتم بازیکن چین را 10 اخطاره کردند تا نماینده خودشان به مدال برسد. با همه این شرایط دو بازیکن تیم ما موفق شدند مقابل حریفان خود به پیروزی رسیده اما در ادامه راه به خاطر کم تجربه بودن از رسیدن به مدال بازماندند.

برنامه تیم ملی بانوان برای کسب سهمیه المپیک

مهرو کمرانی در خصوص برنامه‌های تیم بانوان برای کسب سهمیه المپیک عنوان کرد: ما از طریق مسابقات گرندپری نمی‌توانیم کسب سهمیه کنیم و برنامه ما سرمایه‌گذاری روی مسابقات قاره‌ای است. البته در این راه اگر بازیکنان ما موفق به حضور در رنکینگ مسابقات گرندپری شوند باید برای افزایش تجربه آنها در این مسابقات شرکت کنیم و بتوانیم سهمیه را در مسابقات قاره‌ای به دست بیاوریم.

مشکلات آسیب‌دیدگی کیمیا علیزاده به خاطر مسائل مادرزادی است

مهرو کمرانی در پاسخ به این سوال که شرایط مهلا مومن‌زاده در آینده مانند کیمیا علیزاده نشود گفت: مهلا با کیمیا از لحاظ جسمانی متفاوت است. مشکلات آسیب‌دیدگی کیمیا به خاطر مسائل مادرزادی است.کیمیا علیزاده انحراف شدید زانو دارد که همین موضوع باعث می‌شود برای او آسیب‌دیدگی پیش بیاید. حتی مادرش هم 2 بار زانویش را عمل کرده است. پزشکان به او هم گفته اند بعد از پایان ورزش باید دوباره انحراف زانویش را جراحی کند و شاید دیگر نتواند به صورت عادی هم ورزش کند.

وی در خصوص شرایط سنی مهلا مومن‌زاده عنوان کرد: مومن‌زاده متولد 24 شهریور سال 1381 است. او در مسابقات آسیایی نوجوانان که در ماه‌های آینده برگزار می‌شود شانس حضور در ترکیب تیم نوجوانان را خواهند داشت و قطعا در صورت قهرمانی و کسب 20 امتیاز آن مسابقات می‌تواند به جمع نفرات رنکینگ گرندپری اضافه شود. ما برای ناهید کیانی و مهلا مومن‌زاده برنامه داریم و می‌خواهیم شرایط را برای کسب سهمیه آنها فراهم کنیم.

80- Kg | میلاد بیگی (آذربایجان) با آرون کوک (مولداوی)| قهرمانی جهان 2019

0

مبارزه میلاد بیگی با آرون کوک با نتیجه 40 بر 25 در مسابقات جهانی 2019 لندن

رقابت [یک چهارم نهایی] وزن 80- کیلوگرم | میلاد بیگی (آذربایجان) مقابل آرون کوک (مولداوی)

✅  بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان 2019 / منچستر

دانلود ویدیو : 

دانلود – کیفیت 240p
22.52 MB

دانلود – کیفیت 360p
41.89 MB

دانلود – کیفیت 480p
66.17 MB

دانلود – کیفیت 720p
110.25 MB

مبارزه میلاد بیگی با آرون کوک با نتیجه 40 بر 25 در مسابقات جهانی 2019

مبارزه مرحله یک چهارم نهایی (مردان) در بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان 2019 – منچستر / وزن 80- کیلوگرم » میلاد بیگی تکواندوکار تیم ملی آذربایجان برای دومین بار در رقابتهای قهرمانی جهان رو در روی آرون کوک از مولداوی قرار گرفت و با نتیجه 40 بر 25 پیروز رقابت شد.

راند اول

آرون کوک که شکست سنگین 41 بر 5 را در مرحله نیمه نهایی رقابتهای قهرمانی جهان 2017 مقابل میلاد بیگی از آذربایجان تجربه کرده بود اینبار با شیوه و روش مبارزه ای متفاوت با بیگی به رقابت پرداخت اما در راند نخست نتوانست خوب ظاهر شود و بعد از گذشت 30 ثانیه از مبارزه با اثابت اولین ضربه به سر و صورت کوک 3 امتیاز در تابلو نمایشگر برای میلاد بیگی ثبت شد و در ادامه با اثابت ضربات آن نریا چاگی نماینده آذربایجان فاصله امتیاز بیشتر و بیشتر شد.

آرون کوک تنها با اجرای ضربات مشت موفق شد 3 امتیاز بدست بیاورد و در نهایت راند اول با نتیجه 13 بر 4 به سود مبارز آذربایجان به پایان برسد.

راند دوم

در این راند از مبارزه، کوک بسیار بهتر از راند اول مبارزه کرد و در میانه راند موفق شد در بدل ضربه میلاد بیگی 5 امتیاز زیبا بدست بیاورد وفاصله امتیازی خود را با حریف آذربایجانی خود به عدد 5 برساند اما تکواندوکار 80- کیلوگرم آذربایجان بلافاصله ایجاد اختلاف امتیاز کرد و راند دوم را 21 بر 14 به پایان رساند.

راند سوم

آرون تمام تلاش خود را کرد تا اختلاف امتیاز را کم کند و پیروز این رقابت شود. او تماما حمله کرد ولی نتوانست حریف قدرت تکواندوکار آذربایجان شود و با دوباره با یک شکست سنگین (40 بر 25 ) اما اینبار بهتر از رقابتهای قهرمانی جهان 2017 دوباره تن به شکست داد.

 مهمترین عناوین قهرمانی میلاد بیگی (آذربایجان) 

دارنده مدال برنز المپیک 2016 ، قهرمان جهان 2017 و 2019 ، قهرمان دانشجویان جهان 2017 ، مدال طلا و برنز قهرمانی اروپا 2016 و 2018 ، دارنده برنز رقابتهای گرنداسلم تکواندو 2018 همچنین دارنده 1 مدال طلا و برنز از رقابتهای گرندپری میباشد.

مهمترین عناوین قهرمانی آرون کوک (مولداوی) 

آرون کوک دارنده طلا قهرمانی جهان 2008 و 3 مدال برنز قهرمانی جهان 2006 – 2015 و 2017 و همچنین دارنده 7 عنوان از رقابتهای گرندپری تکواندو میباشد.

برپایی جشن بیست و پنج سالگی المپیکی شدن تکواندو در موزه المپیک “لوزان” سوئیس

0
برپایی جشن بیست و پنج سالگی المپیکی شدن تکواندو در موزه المپیک

برپایی جشن بیست و پنج سالگی المپیکی شدن تکواندو در موزه المپیک “لوزان” سوئیس

جشن بیست و پنج سالگی المپیکی شدن تکواندو با حضور مقامات فدراسیون جهانی و کمیته بین المللی المپیک در موزه المپیک “لوزان” سوئیس برگزار شد.

مسئولان فدراسیون جهانی تکواندو و کمیته بین المللی المپیک به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد المپیکی شدن تکواندو در موزه المپیک “لوزان” سوئیس مراسمی را برپا کردند.

در این مراسم نمایندگانی از فدراسیون جهانی و هیانگ نمایشی را در زمینه مهارت های تکواندو (پومسه ، دفاع شخصی و حرکات آکروباتیک) به اجرا درآوردند.


تکواندو در صد و سومین کنگره IOC به میزبانی پاریس در سال 2000 به المپیک سیدنی اضافه شد و از آن زمان تاکنون در تمام دوره های المپیک شرکت داشته است.

چو، رییس فدراسیون جهانی تکواندو در این مراسم گفت:

المپیکی شدن این رشته مهمترین واقعه در طول تاریخ تکواندو بوده و باعث افتخار است که ما برای بیست و پنجمین سال در برنامه‌های المپیک حضور داریم و در این مدت شاهد رشد تکواندو بوده ایم.

وی افزود: ما ورزشی را نوآوری کردیم که برای ورزشکاران و طرفداران آن هیجان‌انگیز است. می توان اطمینان حاصل کرد که هر فردی بدون در نظر گرفتن سن، جنسیت و توانایی در هر مکان و زمان می تواند این ورزش را دنبال نماید. در اینجا از توماس باخ، رییس کمیته بین‌المللی به خاطر حمایت‌هایش تشکر می نمایم و ما وظیفه خود را در جنبش المپیک به طور جدی دنبال می‌کنیم.

تصاویر جشن بیست و پنج سالگی المپیکی شدن تکواندو

80- Kg | عرفان ناظمی (ایران) با سوخرات سالائف (ایران)| جام فجر 2019

0

مبارزه جذاب عرفان ناظمی مقابل نماینده ازبکستان “سوخرات سالائف”در جام فجر 2019

رقابت [فینال] وزن 80- کیلوگرم | عرفان ناظمی (ایران) مقابل سوخرات سالائف (ازبکستان)

✅ سی‌امین دوره مسابقات بین‌المللی جام فجر 2019 – کیش

دانلود ویدیو : 

دانلود – کیفیت 240p
14.59 MB

دانلود – کیفیت 360p
28.77 MB

دانلود – کیفیت 480p
44.14 MB

دانلود – کیفیت 720p
79.77 MB

مبارزه جذاب عرفان ناظمی مقابل نماینده ازبکستان "سوخرات سالائف"در جام فجر 2019

مبارزه مرحله فینال (مردان) در سی‌امین دوره مسابقات بین‌المللی جام فجر 2019 –کیش / وزن 80- کیلوگرم » عرفان ناظمی تکواندوکار تیم منطقه آزاد کشی- ایران  در فینال وزن ششم  رو در روی سوخرات سالائف از ازبکستان قرار گرفت و با نتیجه 17 بر 13 قهرمان وزن 80- کیلوگرم مردان در جام فجر شد.

راند اول

در ابتدا کار هر دو مبارز با پای جلو سعی بر نزدیک شدن و ایجاد روزنه ای برای امتیاز گیری داشتند. اولین امتیاز با ضربه مشت سنگین عرفان ناظمی به ثمر رسید. سوخرات سالائف آرام ننشست و در ادامه مبارزه در راند اول ضربه نریا چاگی پای جلو خود را به سر و صورت نماینده کشورمان رساند تا نتیجه را به سود خودش تغییر دهد زمانی طول نکشید که ناظمی با یک حمله غافلگیر کننده رقابت را به تساوی کشید  ولی در نهایت این سوخرات ازبکستانی بود که توانست با بازی هوشمندانه خود و امتیازگیری در عقب نشینی ها نتیجه را 7 بر 4 در پایان راند اول به سود خود رقم بزند.

راند دوم

راند دوم برخلاف راند اول از امتیازات کمتری برخوردار بود. ناظمی در 20 ثانیه مانده به پایان راند دوم ضربه دولیا چاگی پای جلوی خود را به سر و صورت سوخرات سالائف رساند و نتیجه 8 بر 8  به تساوی کشیده شد اما بلافاصله نماینده ازبکستان در کمترین زمان دوباره نتیجه را با زدن ضربه سر به سود خود تغییر داد و در نهایت راند دوم 11 بر 10 به پایان رسید.

راند سوم

سومین راند از مبارزه مرحله فینال وزن ششم نماینده ازبکستان سعی داشت با حملات متعدد در همان ابتدای راند امتیازاتش را افزایش دهد اما در این راند عرفان ناظمی با عملکرد بهتری که از خودش نشان داد موفق شد در عقب نشینی ها از حریف ازبکیش پیش بیافتد و در نهایت با نتیجه 17 بر 13 مدال طلا وزن 80- کیلوگرم سی امین دوره جام فجر را برگردن آویخت.

 مهمترین عناوین قهرمانی عرفان ناظمی (ایران) 

دارنده طلا رقابتهای هنرهای رزمی 2017 – ترکمنستان ، قهرمانی جام جهانی 2017 – ساحل عاج ، طلا و برنز مسابقات تیمی گرنداسلم تکواندو 2017 و 2018 – چین و مدال نقره نهمین دوره قهرمانی باشگاه های آسیا 2019 – ایران

پومسه ابداعی رده سنی بالای 17 سال | توسط نا تای جو (کره جنوبی) در مسابقات پومسه قهرمانی جهان 2018

0

فینال پومسه ابداعی (بالای 17 سال) ، مسابقات پومسه قهرمانی جهان 2018

✨ فینال بخش فری استایل (رده سنی بالای 17 سال) | توسط نا تای جو (کره جنوبی)

 یازدهمین دوره مسابقات پومسه قهرمانی جهان 2018

دانلود ویدیو : 

دانلود – کیفیت 240p
3.69 MB

دانلود – کیفیت 360p
7.12 MB

دانلود – کیفیت 480p
10.79 MB

دانلود – کیفیت 720p
18.47 MB

فینال پومسه ابداعی (بالای 17 سال) ، مسابقات پومسه قهرمانی جهان 2018

نا تای جو (کره جنوبی) در رده‌سنی بالای 17 سال (مردان) در بخش پومسه ابداعی به اجرای برنامه خود پرداخت که با اجرای بسیار زیبا و دیدنی موفق شد بر سکوی نخست قهرمانی جهان بایستد.

ترکیب تیم ملی تکواندو کره جنوبی در مسابقات قهرمانی جهان 2019 / منچستر

0
ترکیب تیم ملی تکواندو کره جنوبی در مسابقات قهرمانی جهان 2019 / منچستر

ترکیب تیم ملی تکواندو کره جنوبی در مسابقات قهرمانی جهان 2019 / منچستر

بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان تکواندو در دوبخش مردان و زنان از 25 اردیبهشت‌ماه به مدت 5 روز به میزبانی “منچستر” انگلیس برگزار می‌شود.

در این رقابت‌ها بدون در نظر گرفتن تعداد شرکت‌کنندگان در هر وزن، 50 درصد تکواندوکاران (هر وزن) بر اساس رنکینگ جهانی اعلام شده تا تاریخ 11 اردیبهشت 1398 سیدبندی خواهند شد.

ترکیب تیم ملی تکواندو کره جنوبی در مسابقات قهرمانی جهان 2019 / منچستر

ترکیب تیم ملی تکواندو مردان کره جنوبی در رقابتهای قهرمانی جهان 2019

# 54- کیلوگرم : جون سئو بائه

سئو بائه رنک 15 المپیک در وزن نخست و رنک 43 جهان در وزن 58- کیلوگرم میباشد.

نماینده سبک وزن کره جنوبی که در سال 2016 با اجرای مبارزات بسیار زیبا خود موفق شد طلا قهرمانی نوجوانان جهان را کسب کند حال به عنوان نماینده 54- کیلوگرم کشورش اینبار در رده سنی بزرگسالان در بیست و چهارمین دوره رقابتهای قهرمانی جهان 2019 منچستر  به عنوان نماینده کشورش بر روی شیاپچانگ جهانی میرود.

همچنین جون سئو بائه موفق شد در سال 2017 مدال طلا قهرمانی جوانان آسیا 2017 را بر گردن آویزد.

# 58- کیلوگرم : جون جانگ

جون جانگ که با نمایش فوق العاده خود در فینال گرندپری 2018 – فجیره موفق شد با شکست دادن تمام قدرتهای جهان در این وزن نظر همه را به خود جلب کند حال به عنوان نماینده کشورش بجای ” کیم تائه هون” دارنده سه مدال طلای مسابقات جهانی و نفر شماره یک رنکینگ فدراسیون جهانی در وزن نخست المپیک اعزام شود.

جانگ جوان در کارنامه خود غیر از سه مدال مسابقات گرندپری در سال گذشته، مدال طلای مسابقات جوانان جهان در سال 2016 و مدال طلای مسابقات جوانان آسیا در سال 2017 را نیز دارد. جانگ در حال حاضر در رنک 5 المپیک و جهان در وزن 58- کیلوگرم قرار دارد.

# 63- کیلوگرم : مین هیوک کیم

یکی از بازیکنان کمتر شناخته شده ترکیب کره‌جنوبی در مسابقات جهانی، “مین هیوک کیم” نماینده وزن 63- کیلوگرم این تیم است. از مهمترین عناوین این تکواندوکار مدال برنز تورنمنت “ججو” کره‌جنوبی در سال 2018 است. کیم در رتبه 377 رنکینگ المپیک(68- کیلوگرم) و 213 رنکینگ جهانی  (63- کیلوگرم) قرار دارد، حال باید منتظر نمایش این تکواندوکار گمنام کره ای در میدان جهانی باشیم.

# 68-کیلوگرم: دائه هون لی

یکی از ستارگان به نام تکواندو جهان که مانند سالیان اخیر در وزن 68- کیلوگرم برای تیم ملی کره جنوبی به رقابت میپردازد .او که در رنکینگ یک المپیک در این وزن قرار دارد برای کسب چهارمین مدال جهانی خود بر روی شیاپجانگ میاید.

از مهمترین عناوین کسب شده توسط دائه هون لی میتوان مدال برنز و نقره المپیک ۲۰۱۶ و ۲۰۱۲، قهرمان جهان ۲۰۱۷، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۱ ، قهرمان بازیهای آسیایی ۲۰۱۰ ،۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ و 10 مدال طلا ، 1 نقره و 1 برنز در رقابتهای گرندپری تکواندو یاد کرد.

# 74-کیلوگرم: جئسوک کیم

این هوگوپوش کره ای که در وزن پنجم برای تیم ملی کشورش به میدان میاید اولین حضورش را در مسابقات جهانی تجربه میکند این نماینده کره‌جنوبی در رتبه 494 رنکینگ المپیک(80- کیلوگرم) و 319 رنکینگ جهانی (74- کیلوگرم) قرار دارد نیز افتخارات مهمی در کارنامه خود ندارد و باید منتظر نمایش او در شیاپچانگ قهرمانی جهان در منچستر باشیم.

# 80-کیلوگرم: وو هئوک پارک

 نماینده وزن 80- کیلوگرم تیم ملی تکواندو کره‌جنوبی در منچستر خواهد بود. تکواندوکار جوانی که در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در سال 2017 به مدال طلا دست یافت و در سال 2018 نیز به مدال نقره تورنمنت “ججو” کره‌جنوبی رسید. پارک در رتبه 109 (80- کیلوگرم) رنکینگ المپیک و رتبه 54 (80- کیلوگرم) رنکینگ جهانی فدراسیون جهانی تکواندو قرار دارد.

# 87-کیلوگرم: سئونگی لی

یکی دیگر از تکواندوکاران جوان کره جنوبی در رقابتهای قهرمانی جهان 2019 منچستر سئونگی لی خواهد بود که در وزن هفتم به مصاف رقبایش میرود. این مبارز دارنده مدال طلا تورنمنت آزاد کره‌جنوبی و مدال برنز مسابقات “ججو” در سال 2018 میباشد و همچنین در رتبه 129 (80+ کیلوگرم) رنکینگ المپیک و رتبه 78 (87- کیلوگرم) رنکینگ جهانی فدراسیون جهانی تکواندو قرار دارد.

# 87+کیلوگرم: کیو دان این

ستاره سنگین وزن کره جنوبی که در سال 2018 عملکرد خوبی را از خود بجا گذاشت و از 5 مرتبه حضور خود در رقابتهای گرندپری موفق به کسب یک طلا و 3 نقره شد از دیگر عناوین مهم کیو دان این میتوان به مدال برنز مسابقات قهرمانی جهان 2017 و 2 مدال طلا در رقابتهای قهرمانی آسیا در سالهای 2016 و 2018 اشاره کرد.

کیو دان این در حال حاضر در رنک 2 المپیک (80+ کیلوگرم) و رنک یک جهان (87+ کیلوگرم) قرار دارد.

«گروه بانوان»

# 46-کیلوگرم: جائه یونگ سیم

 تکواندوکار وزن اول کره جنوبی ، رنک 5 المپیک (49- کیلوگرم) و رنک 6 جهانی در وزن اول را به خود اختصاص داده است؛ وی طلای قهرمانی جهان 2017 و یک نقره و 4 برنز گرندپری را در کارنامه دارد.

# 49-کیلوگرم: هی جین پارک

 این هوگوپوش رنک ندارد.

# 53-کیلوگرم: جیبوم بیوئل لی

بیوئل لی رنک 14 جهان به عنوان تکواندوکار وزن سوم تیم بانوان کره جنوبی در رقابتهای قهرمانی جهان 2019 بر روی شیاپجانگ حاضر میشود.

لی در سال 2018  تنها موفق شد مدال نقره جام ریاست در چین تایپه را از آن خود کند و از دو مرتبه حضور خود در رقابتهای گرندپری دست خالی به کشور خود بازگشت. هوگوپوش 53- کیلوگرم کره در سال 2015  مدال طلا قهرمانی جهان را در کشور روسیه در همین وزن کسب کرد و همچنین در سال 2017 مدال نقره بازی‌های یونیورسیاد را برگردن آویخت.

# 57-کیلوگرم: آه ریوم لی

 هوگوپوش وزن چهارمی کره‌جنوبی در رنک 2 جهان قرار دارد؛ از مهم‌ترین مدال‌های او می‌توان به طلا قهرمانی جهان 2017، طلا و نقره بازی‌های آسیایی، نقره و برنز قهرمانی آسیا و 5 مدال طلا، نقره و برنز گرندپری اشاره کرد.

# 62- کیلوگرم: دا یئونگ کیم

 این تکواندوکار جایگاه 79 رنکینگ را به خود اختصاص داده است و در کارنامه او تنها دو مدال طلا و نقره تورنمنت کره‌جنوبی به چشم می‌خورد.

# 67-کیلوگرم: جان دی کیم

 هوگوش این وزن کره‌جنوبی در رنک 6 جای گرفته است و برنز قهرمانی جهان 2017، برنز قهرمانی آسیا 2018، نقره بازی‌های آسیایی 2018، طلای بازی‌های یونیورسیاد 2017 نقره و برنز گرندپری از مهم‌ترین مدال‌های او به شمار می‌آید.

# 73-کیلوگرم: دابین لی

“لی” رنک 12 این وزن را به خود اختصاص داده است؛ همچنین 2 طلای بازی‌های آسیایی، طلا و برنز قهرمانی آسیا و 5 مدال طلا، نقره و برنز گرندپری در کارنامه او به ثبت رسیده است.

# 73+کیلوگرم: سائه بوم آن

 این هوگوپوش در جایگاه هفتم رنکینگ جهانی قرار گرفته است و تاکنون موفق به کسب نقره و برنز قهرمانی جهان، طلای قهرمانی آسیا و برنز گرندپری شده است و تجربه حضور در تورنمنت‌های مختلف را نیز در کارنامه دارد.

گفتنی است؛ بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان 25 تا 29 اردیبهشت‌ماه به میزبانی “منچستر” انگلیس برگزار می‌شود؛ این رقابت‌ها G12 است که به نفر اول 120 امتیاز، نفر دوم 72 امتیاز، نفرات سوم 43.20 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ وکسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد.

58- Kg | محمدحسن پلنگ افکن (ایران) با محمدصادق دهقانی (ایران)| جام فجر 2019

0

مبارزه محمدحسن پلنگ افکن مقابل صادق دهقانی | 58- کیلوگرم / جام فجر 2019

رقابت [فینال] وزن 58- کیلوگرم | محمدحسن پلنگ افکن (ایران) مقابل محمدصادق دهقانی (ایران)

✅ سی‌امین دوره مسابقات بین‌المللی جام فجر 2019 – کیش

دانلود ویدیو : 

دانلود – کیفیت 240p
13.95 MB

دانلود – کیفیت 360p
28.05 MB

دانلود – کیفیت 480p
42.89 MB

دانلود – کیفیت 720p
76.53 MB

مبارزه محمدحسن پلنگ افکن مقابل محمدصادق دهقانی | 58- کیلوگرم / جام فجر 2019

مبارزه مرحله فینال (مردان) در سی‌امین دوره مسابقات بین‌المللی جام فجر 2019 –کیش / وزن 58- کیلوگرم » محمدحسن پلنگ افکن تکواندوکار تیم بیمه سرمد- ایران  در فینال وزن دوم به مصاف محمدصادق دهقانی از ایران رفت تا مدال طلا و نقره این وزن به دو ایرانی برسد.

راند اول

هر دو مبارز در راند اول با احتیاط در مرکز شیاپجانگ با یکدیگر به مبارزه پرداختند .

14 ثانیه به پایان راند نخست از این مبارزه مانده بود که محمدحسن پلنگ افکن با پرتاب ضربه دولیا چاگی خود به سمت سر و صورت دهقانی 3 امتیاز کسب کرد تا راند اول را 3 بر صفر به نفع خود به پایان برساند.

راند دوم

دومین راند از مبارزه وزن 58- کیلوگرم سی‌امین دوره مسابقات بین‌المللی جام فجر، هر دو تکواندوکار بسیار جنگنده به رقابت پرداختند اما نتیجه هیچ تغییری نکرد و تنها با اخطاری که محمدصادق دهقانی در میانه رقابت دریافت کرد نتیجه 4 بر صفر به سود پلنگ افکن در راند دوم به پایان رسید.

راند سوم

راند سوم در شرایطی آغاز شد که دهقانی 4 امتیاز از حریف خود یعنی پلنگ افکن عقب بود و در همان آغاز راند سوم با کسب دومین اخطار در این رقابت اختلاف امتیاز بیشتر از قبل شد.

محمدصادق دهقانی در ادامه موفق شد با اثابت ضربه خود بر روی هوگو 2 امتیاز بدست بیاورد و همچنین در 30 ثانیه مانده به پایان رقابت ضربه دولیا چاگی او به صورت پلنگ افکن اثابت کرد تا نتیجه 6 بر 5 پیگیری شود اما در نهایت دهقانی با حملات و فشار هایی که بر روی حریف خود آورد موفق نشد رقابت را بر دست بگیرد و با از دست دادن امتیاز 11 بر 7 پلنگ افکن قهرمان وزن دوم رقابتهای جام فجر شد.

 مهمترین عناوین قهرمانی محمدحسن پلنگ افکن (ایران) 

دارنده مدال طلا مسابقات قهرمانی باشگاههای آسیا 2019 و طلا تورنمنت بین المللی فجر 2019

 مهمترین عناوین قهرمانی محمدصادق دهقانی (ایران)

دارنده مدال نقره تورنمنت بین المللی فجر 2019

80- Kg | ماکسیم خرامتکوف (روسیه) با لینگلون چن (چین)| گرنداسلم تکواندو 2018

0

رقابت ماکسیم خراماتکوف از روسیه با لینگلون چن (چین) در گرنداسلم تکواندو 2018

رقابت [نیمه نهایی] وزن 80- کیلوگرم | ماکسیم خرامتکوف (روسیه) مقابل لینگلون چن (چین)

✅ دومین دوره گرنداسلم تکواندو 2018 – چین

دانلود ویدیو : 

دانلود – کیفیت 240p
13.98 MB

دانلود – کیفیت 360p
27.14 MB

دانلود – کیفیت 480p
42.55 MB

دانلود – کیفیت 720p
65.57 MB

رقابت ماکسیم خراماتکوف از روسیه با لینگلون چن (چین) در گرنداسلم تکواندو 2018

مبارزه مرحله نیمه نهایی (مردان) در دومین دوره گرنداسلم تکواندو – ۲۰۱۸ چین / 80- کیلوگرم » ماکسیم خرامتکوف ستاره سنگین وزن روسی ها در برابر لینگلون چن از چین به مبارزه پرداخت و با پیروزی مقتدرانه در دو راند به فینال دومین دوره گرنداسلم تکواندو راه یافت.

راند اول

با آغاز رقابت در اولین راند از مبارزه، ماکسیم خرامتکوف از روسیه در همان 30 ثانیه ابتدایی موفق به  دریافت 3 امتیاز از اجرای ضربه آن نریا چاگی از حریف خود شد و در ادامه با اجرای دوباره این تکنیک جمع امتیازاتش را به عدد 6 رساند.

تلاش لینگلون چن نماینده بلند قامت چین برای جبران امتیازات از دست رفته بیشتر از قبل شد اما ماکسیم با  اجرای ضربات مشت سنگین دو امتیاز دیگر را هم به جمع امتیازاتش افزود تا اینکه نتیجه 8 بر 1 به سود نماینده روسیه به پایان رسید.

راند دوم

لینگلون چن که برای جبران  شکست خود در راند اول به میدان آمده بود در ابتدا راند دوم 3 امتیاز از روی حمله پای جلو حریف خود از دست داد.

خراماتکوف در راند دوم با تداوم و شدت دادن به حملاتش رقابت را به کنترل خود در آورده بود اما هیچکدام از حملاتش به امتیاز تبدیل نمیشد درنهایت مبارزه 5 بر یک با پیروزی نماینده روسیه به پایان رسید.

 مهمترین عناوین قهرمانی ماکسیم خرامتکوف (روسیه) 

قهرمان جهان در سال 2017 ، قهرمان گرنداسلم 2017 و 2018 ، قهرمان اروپا در سالهای 2015، 2016 و 2018 و همچنین دارنده 3 طلا،3 نقره و ۱ برنز از رقابتهای گرندپری میباشد.

 مهمترین عناوین قهرمانی لینگلون چن (چین)

تکواندوکار 80- کیلوگرم چین در کارنامه خود دارنده مدال طلا قهرمانی آسیا 2018 ، نائب قهرمانی بازیهای آسیایی 2014 و برنز جام ریاست آسیا 2017 را در کارنامه خود دارد همچین لینگلون چن سابقه 4 حضور ناموفق در رقابت های گرندپری تکواندو و 2 حضور ناموفق در رقابتهای گرنداسلم تکواندو را دارد.

49- Kg | پانیپاک وانگپاتتاناکیت (تایلند) با مین آه–ها (کره جنوبی)| گرنداسلم تکواندو 2018

2

مبارزه پانیپاک با مین آه-ها در فینال 49- کیلوگرم گرنداسلم تکواندو 2018

رقابت بانوان [فینال] وزن 49- کیلوگرم | پانیپاک وانگپاتتاناکیت (تایلند) مقابل مین آه–ها (کره جنوبی)

✅ دومین دوره گرنداسلم تکواندو 2018 – چین

دانلود ویدیو : 

دانلود – کیفیت 240p
11.86 MB

دانلود – کیفیت 360p
22.92 MB

دانلود – کیفیت 480p
35.72 MB

دانلود – کیفیت 720p
55.92 MB

مبارزه پانیپاک با مین آه-ها در فینال 49- کیلوگرم گرنداسلم تکواندو 2018

مبارزه مرحله فینال (بانوان) در دومین دوره گرنداسلم تکواندو – ۲۰۱۸ چین / 49- کیلوگرم » پانیپاک وانگپاتتاناکیت تکواندو کار اهل تایلند در فینال رو در روی مین آه-ها از کره جنوبی قرار گرفت و با پیروزی در دو راند صاحب گردن آویز طلا شد.

راند اول

با آغاز مبارزه در راند اول از مرحله فینال وزن 49- کیلوگرم بانوان ، پانیپاک هوگوپوش 21 ساله تایلندی از همان ابتدا مبارزه شروع به حمله کرد و مین آه-ها تماما به دفاع پرداخت.

مبارزه تا 11 ثانیه مانده به پایان رقابت در راند اول بدون امتیاز پیگیری میشد که ناگهان پانیپاک وانگپاتتاناکیت موفق به امتیازگیری شد و بلافاصله با اجرای ضربه کف بر روی هوگو نتیجه را 3 بر صفر به سود خود به پایان رساند.

راند دوم

دور دوم مبارزه شدت حملات تکواندوکار تایلند (پانیپاک وانگپاتتاناکیت) افزایش یافت و برخلاف راند قبل  در همان 15 ثانیه نخست از راند دوم 4 امتیاز از مین آه-ها پیش افتاد .

پانیپاک در ادامه با کنترل عالی بر روی رقابت و امتیازگیری در موقعیت مناسب موفق شد که 13 بر 3 پیروز راند دوم شود.

 مهمترین عناوین قهرمانی پانیپاک وانگپاتتاناکیت (تایلند) 

دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ ، دارنده طلا و نقره قهرمانی جهان ۲۰۱۵ ، قهرمان یونیورسیاد جهانی ۲۰۱۷ و دارنده ۵ طلا ، 2 نقره و ۱ برنز از رقابتهای گرندپری می باشد.

 مهمترین عناوین قهرمانی مین آه–ها (کره جنوبی)

دارنده دو مدال طلا قهرمانی جهان 2012 (نوجوانان) و 2015 ، مدال نقره قهرمانی آسیا 2016 و نائب قهرمان گرنداسلم تکواندو 2018