جنجال آه ریوم لی” کره ای پس از رانندگی در حالت مستی

 اعزام “آه ریوم لی”، تکواندوکار وزن 57- کیلوگرم تیم ملی بانوان کره‌جنوبی به مرحله سوم گرندپری 2018 / چین تایپه بعد از مشخص شدن رانندگی این قهرمان در حالت مستی با واکنش مردم این کشور مواجه شده است.
«لی» 26 ساله که جز یکی از بهترین مبارزین 57- کیلوگرم میباشد. در حال حاضر در جایگاه دوم رنکینگ المپیکی فدراسیون جهانی قرار دارد و ماه گذشته نیز در بازیهای آسیایی 2018 اندونزی موفق به کسب مدال نقره شد.
 این تکواندوکار کره ای که در تعقیب «جید جونز» ورزشکار پرآوازه بریتانیایی برای رسیدن به صدر رنکینگ فدراسیون جهانی است در کارنامه خود مدال طلای مسابقات قهرمانی جهانی در سال 2017 و  مدال طلای بازیهای آسیایی اینچئون را دارد.
اما منتقدان و مردم این کشور بدلیل رانندگی “آه ریوم لی” درحالت مستی ، خواستار اخراج و همراهی او از تیم ملی تکواندو کره جنوبی شدند.

ماجرای رانندگی ریوم لی در حالت مستی

جنجال آه ریوم لی کره ای پس از رانندگی در حالت مستی
شرح تصویر : «آه ریوم لی» بعد از باخت (۶ بر ۵) مقابل «ژونگ شی لو» در ثانیه های پایانی رقابت
«لی» 6 شهریورماه بعد از استفاده از نوشیدنی‌های الکی،  به همراه دوستان خود در حال بازگشت به خانه بود اما از سوی پلیس محلی کره‌جنوبی بازداشت شد. پس از آزمایش خون او 0.151 درصد الکل در سطح خون او یافت شد.
پس از این اتفاق یکی از مسئولان اتحادیه تکواندو کره‌جنوبی اعلام کرد: پس از اعلام رنکینگ ماه جولای المپیک ، لی و 14 بازیکن دیگر تیم ملی کره‌جنوبی در جمع 32 نفر برتر اوزان مختلف قرار داشتند و با توجه به اینکه ثبت نام مرحله سوم رقابتهای گرندپری قبل از وقوع این اتفاق برای “آه ریوم لی” بوده است ما ثبت نام مسابقات گرندپری چین تایپه را انجام داده بودیم.
اتحادیه تکواندو کره‌جنوبی ممانعتی با حضور این بازیکن در این مسابقات نخواهد داشت، اما قراراست لی در قالب یک ورزشکار مستقل و با هزینه شخصی در چین تایپه حضور داشته باشد.
مسابقات گرندپری یک رقابت بسیار مهم برای تکواندوکاران محسوب میشود ، زیرا به آنها برای جمع آوری امتیاز و ارتقا رنکینگ جهت شرکت در المپیک کمک بسیاری میکند
پس از دریافت دعوتنامه از سوی فدراسیون جهانی ، عدم حضور غیرموجه ورزشکاران پس از ثبت‌نام در مسابقات گرندپری با محرومیت از سوی فدراسیون جهانی روبرو خواهد شد.
به هرحال بعد از این اتفاق برخی از منتقدان “لی” از دولت کره‌جنوبی درخواست کردند به دلیل عدم رعایت انضباط از سوی این ورزشکار پاداش کسب دستاوردهای او برای تیم ملی کره‌جنوبی به او پرداخت نشود.
جنجال "آه ریوم لی" کره ای پس از رانندگی در حالت مستی
شرح تصویر : مراسم اهدا مدال نقره «آه ریوم لی» در هجدهمین دوره بازیهای آسیایی 2018 / جاکارتا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید