از شکست سنگین بیانکا والکدن در فینال تا نائب قهرمانی راحله آسمانی در گرندپری چین تایپه

در پایان نخستین روز از رقابتهای گرندپری ۲۰۱۸ چین تایپه  نمایندگان کشورهای کره جنوبی، آمریکا و روسیه عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را کسب کردند.
مرحله سوم مسابقات گرندپری در سال ۲۰۱۸ از ساعت ۶:۳۰ (به وقت تهران) روز چهارشنبه – ۲۸ شهریورماه با حضور۲۵۶ تکواندوکار از ۶۱ کشور در شهر ” تائویوان” چین تایپه آغاز و روز (جمعه – ۳۰ شهریورماه) به پایان می‌رسد.
در روز دوم این رقابت‌ها مبارزات اوزان ۵۷- و ۶۷+ کیلوگرم بانوان و ۵۸- کیلوگرم مردان پیگیری شد که آرمین هادی پور تنها نماینده کشورمان در این روز بود.

حذف جید جونز با تجربه مقابل مبارز لتونی

سکو مدال آوران وزن (57-kg |بانوان) گرندپری 2018 چین تایپه
سکو مدال آوران وزن (57-kg |بانوان) گرندپری 2018 چین تایپه
 «جونز» بریتانیای بعد از غیبت در مسابقات گرندپری ۲۰۱۸ مسکو ، به دنبال طلا گرندپری چین تایپه بود اما در مرحله یک هشتم توسط «آينيس تارویدا» از لتونی با نتیجه 5-3 متوقف شد و از راهیابی به مرحله نیمه نهایی بازماند.
اما در پایین جدول «راحله آسمانی» تکواندوکار ایرانی الاصل بلژیکی  توانست به فینال 57-کیلوگرم راه یابد او برای رسیدن به فینال ابتدا 8-0 نماینده قبرس را شکست داد و در ادامه حریف نوروژی خود را 8 بر 1 پشت سر گذاشت آسمانی در مرحله یک هشتم به مصاف نائب قهرمان گرندپری 2018 روسیه رفت و 12 بر 6 پیروز میدان شد.
«راحله آسمانی» در مرحله نیمه نهایی در مقابل «ژونگ شی لو» از چین قرار گرفت و برخلاف تصور آسمانی با انجام مبارزه ای با فکر مقابل نماینده بلند قامت چینی توانست با نتیجه 4-3 به فینال این وزن راه پیدا کند.
راحله آسمانی(بلژیک) با ژونگ شی لو (چین) | نیمه نهایی 57- کیلوگرم گرندپری 2018/ چین تایپه
راحله آسمانی(بلژیک) با ژونگ شی لو (چین) | نیمه نهایی 57- کیلوگرم گرندپری 2018/ چین تایپه
فینال وزن 57- کیلوگرم بانوان میان راحله آسمانی (بلژیک) و ایرم یامان (ترکیه) برگزار شد.
راند اول و دوم این مبارزه با اینکه «ایرم یامان» بر شدت حملات خود می افزود اما نتوانست از سد دفاع مستحکم نماینده بلژیک عبور کند و تنها با یک اخطاری که آسمانی در راند دوم دریافت کرد تا ثانیه های پایانی راند سوم جلو بود که ناگهان با حمله مشت آسمانی نتیجه به تساوی کشیده شد.
در راند طلایی «ایرم یامان» از غفلت حریف خود استفاده کرد وموفق به دریافت 2 امتیاز از تنه شد تا با نتیجه 3-1 قهرمان مرحله دوم گرندپری شود.
اسامی مدال آوران وزن 57- کیلوگرم :
۱- ایرم یامان (ترکیه)
۲- راحله آسمانی (بلژیک)
۳- آينيس تارویدا (لتونی) و ژونگ شی لو (چین) بر سکوی سوم ایستادند.

دانلود جدول نتایج نهایی 57-کیلوگرم

حذف آرمین هادی پور در مرحله مقدماتی/ 58- کیلوگرم

سکو مدال آوران وزن (58-kg |مردان) گرندپری 2018 چین تایپه
سکو مدال آوران وزن (58-kg |مردان) گرندپری 2018 چین تایپه
نماینده وزن اولی کشورمان در نخستین دیدار «آنتونیو فلسا» از ایتالیا را با نتیجه 17 بر 11 از پیش رو برداشت اما در گام دوم  برابر «جون جانگ» کره‌ای قهرمان آسیا و نایب قهرمان گرنداِسلم نتیجه را 12 بر 7 واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها خارج شد.
«جون جانگ» بعد از برد مقابل آرمین هادی پور ، موفق شد «تاوین هانپراب» از تایلند نائب قهرمان المپیک 2016 و دارنده برنز قهرمانی آسیا 2018 را  با نتیجه 28 بر 15 شکست دهد.
اما «جون جانگ» در مرحله نیمه نهایی مقابل هم وطن خودش تای هون کیم قرار گرفت و با انجام رقابتی بسیار نزدیک نتیجه را 10 بر 7 واگذار کرد و به مدال برنز رسید.
در نیمه نهایی دوم این رقابتها خسوس تورتوسا (اسپانیا) موفق شد نائب قهرمان جهان 2017، میخائیل آرتامونو از روسیه را در پایان راند سوم با نتیجه 3-1 مغلوب کند و فینالیست این وزن شود.
تای هون کیم (کره جنوبی) با خسوس تورتوسا (اسپانیا) | فینال 58- کیلوگرم گرندپری 2018/ چین تایپه
تای هون کیم (کره جنوبی) با خسوس تورتوسا (اسپانیا) | فینال 58- کیلوگرم گرندپری 2018/ چین تایپه
«تای هون کیم» کره ای که دارنده 3 مدال طلا قهرمانی جهان و دارنده برنز قهرمانی المپیک 2016 میباشد  او در فینال 58- کیلوگرم گرندپری 2018 چین تایپه حریف اسپانیایی اش ، خسوس تورتوسا را 10 بر 8 شکست داد  تا برای ششمین بار برسکوی قهرمانی گرندپری بایستند.
اسامی مدال آوران وزن 58- کیلوگرم :
۱- تای هون کیم (کره جنوبی)
۲- خسوس تورتوسا (اسپانیا)
۳- جون جانگ (کره جنوبی) و میخائیل آرتامونو (روسیه) بر سکوی سوم ایستادند.

دانلود جدول نتایج نهایی 58-کیلوگرم

شکست سخت بیانکا والکدن در فینال 67+کیلوگرم – بانوان

سکو مدال آوران وزن (67+kg |بانوان) گرندپری 2018 چین تایپه
سکو مدال آوران وزن (67+kg |بانوان) گرندپری 2018 چین تایپه
بیانکا والکدن (بریتانیا) بعد از قهرمانی در مسابقات قهرمانی جهان 2017 توانست 4 دوره متوالی در مسابقات گرند پری 2017 مدال طلا را برگردن بیاویزد و بعد از آن با کسب مدال طلا اولین دوره رقابتهای گرند اسلم کارنامه عملکرد خود را درخشان تر از قبل کرد.
اما در حال حاضر تا به الان نتوانسته است عملکرد سال قبل خود را تکرار کند . او بعد از کسب برنز در رقابتهای گرندپری 2018 رم و غیبت در مرحله دوم گرندپری سال 2018 ، در مرحله فینال گرندپری چین تایپه با نتیجه 21- 6 مغلوب بازی بینظیر «دابین لی» کره ای شد.
بیانیکا والکدن (بریتانیا) با دابین لی (کره جنوبی) | فینال 67+ کیلوگرم گرندپری 2018/ چین تایپه
بیانکا والکدن (بریتانیا) با دابین لی (کره جنوبی) | فینال 67+ کیلوگرم گرندپری 2018/ چین تایپه
«دابین لی» در مرحله نیمه نهایی نیز با «شوئین ژنگ» از چین ، قهرمان 2 دوره المپیک رقابتی بسیار زیبا و پایاپای انجام داد به گونه ای که تا ثانیه های پایانی مبارزه برنده رقابت همچنان معلوم نبود اما در نهایت 24-23 «دابین لی» از کره جنوبی برنده این رقابت شد.
اسامی مدال آوران وزن 67+ کیلوگرم :
۱- دابین لی (کره جنوبی)
۲- بیانکا والکدن (بریتانیا)
۳- شوئین ژنگ (چین) و نفیا کاس (ترکیه) بر سکوی سوم ایستادند.

دانلود جدول نتایج نهایی 67+کیلوگرم
گفتنی است؛ این رقابت ها G4 می باشد و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۴۰، ۲۴ و ۱۴٫۴ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک و همچنین پنج، سه و هزار دلار جایزه تعلق می گیرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید