قرعه سخت مهدی خدابخشی در روز پایانی گرندپری ۲۰۱۸ چین تایپه

قرعه کشی اوزان 80- کیلوگرم مردان و 49- کیلوگرم بانوان در مرحله سوم مسابقات گرندپری ۲۰۱۸ انجام شد و مبارزین در آخرین روز این رقابتها برای کسب سکو مدال به مبارزه می پردازند. 
مرحله سوم مسابقات گرندپری در سال ۲۰۱۸ از ساعت ۶:۳۰ (به وقت تهران) از روز چهارشنبه – ۲۸ شهریورماه با حضور۲۵۶ تکواندوکار از ۶۱ کشور در شهر ” تائویوان” چین تایپه آغاز و فردا (جمعه – 30 شهریورماه) به پایان می‌رسد.
فردا و آخرین روز رقابتهای جایزه بزرگ اوزان 80- کیلوگرم مردان و 49- کیلوگرم بانوان پیگیری می‌شود که مهدی خدابخشی تنها نماینده کشورمان در روز پایانی می باشد.

 

وزن 49- کیلوگرم / بازگشت پانیپاک وانگپاتتاناکیت تایلندی

پانیپاک وانگپاتتاناکیت (تایلند) قهرمان بازیهای آسیای 2018 جاکارتا بعد از غیبت در 2 دوره قبلی رقابتهای گرندپری 2018 ، برای کسب مدال در مرحله سوم گرندپری بعد از یک دور استراحت باید با برنده دیدار چین تایپه و تایلند مبارزه کند.
«وان تینگ لین» از چین تایپه دارنده مدال نقره و برنز قهرمانی جهان 2012 و 2015 میباشد و از 10 حضور خود در رقابتهای گرندپری تنها موفق به کسب یک مدال برنز گرندپری 2014 شده است. ناپاپورن چارانوات (تایلند) دارنده مدال برنز قهرمانی جهان 2017 و همچنین نائب قهرمان بازیهای آسیایی 2018 میباشد.
روکیه ایلدیریم (ترکیه) دارنده نقره و برنز یونیورسیاد 2011 و 2015 و قهرمان اروپا 2018 بعد از یک مرحله استراحت به مصاف برنده ترکیه و روسیه میرود.
کریستینا تومیک (کرواسی) نائب قهرمان مرحله دوم گرندپری 2018 بعد از قرعه استراحت خود با برنده اسپانیا و مصر باید به رقابت بپردازد.
ایرینه لاگونا پرز (اسپانیا) که یک سال است از رده نوجوانان به رده بالاتر آمده است مهمترین عنوان او نائب قهرمانی نوجوانان جهان 2016 میباشد. «نور عبدالسلام» از مصر سابقه حضور در رقابتهای المپیک و 5 حضور در رقابتهای قهرمانی جهان را در کارنامه خود دارد.
سو هی کیم(کره جنوبی) قهرمان المپیک 2016 و دارنده دو عنوان قهرمانی جهان 2011 و 2013 ، از شانس های اصلی کسب مدال در این رقابتها محسوب میشود. او بعد از استراحت در مرحله نخست باید به مصاف برنده دیدار چین و برزیل برود.
شانسهای اصلی کسب مدال در این وزن :  پانیپاک وانگپاتتاناکیت (تایلند) ،سو هی کیم (کره جنوبی) ،کریستینا تومیک(کرواسی) و روکیه ایلدیریم (ترکیه)
جدول رقابتهای وزن (49- کیلوگرم) بانوان / گرندپری ۲۰۱۸ چین تایپه
جدول رقابتهای وزن (49- کیلوگرم) بانوان / گرندپری ۲۰۱۸ چین تایپه

دانلود جدول (49- کیلوگرم) بانوان

وزن 80- کیلوگرم / مهدی خدابخشی

مهدی خدابخشی در اولین دیدار به مصاف «صالح الشراباتی» از اردن دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی 2018 و نقره قهرمانی آسیا 2018 می‌رود و در صورت برتری با برنده دیدار پرتغال و کره‌جنوبی مبارزه می‌کند.
«ماکسیم خرامتکوف» از روسیه که این روزها روند رو به رشدی را پیش گرفته است و از ۶ حضور در رقابتهای گرندپری موفق به کسب ۲ طلا،۲ نقره و ۱ برنز شده است. نماینده 80-کیلوگرم روسی ها بعد از استراحت در جدول باید با برنده  آمریکا و بلژیک مبارزه کند
«جیسن ایشیدا»از آمریکا دارنده قهرمان یونیورسیاد 2017 میباشد و «نیکلاس کورتن»بلژیک از مهمترین عناوینش برنز قهرمانی اروپا 2016 میباشد و همچنین سابقه 5 حضور ناموفق در رقابتهای گرندپری را در کارنامه خود دارد.
آرون کوک (مولداوی) 27 ساله دارنده 4 عنوان مسابقات قهرمانی جهان و 7 عنوان رقابتهای گرندپری بعد از استراحت در دور اول باید با برنده بازی ایتالیا و بریتانیا به رقابت بپردازد.
دامون سانسوم بریتانیایی دارنده مدال نقره و برنز قهرمانی جهان 2011 و 2017 میباشد.
«چیک صلاح سیسه» از ساحل عاج قهرمان المپیک 2016 و دارنده 4 عنوان قهرمانی گرندپری بعد از استراحت باید با برنده آمریکا و اسپانیا به رقابت بپردازد.
شانسهای اصلی کسب مدال در این وزن : ماکسیم خرامتکوف(روسیه) ،چیک صلاح سیسه(ساحل عاج) ،سیف عیسی (مصر) و آرون کوک (مولداوی)
قرعه سخت مهدی خدابخشی در روز پایانی گرندپری ۲۰۱۸ چین تایپه
جدول رقابتهای وزن (80- کیلوگرم) مردان / گرندپری ۲۰۱۸ چین تایپه

دانلود جدول (80- کیلوگرم) مردان

گفتنی است؛ این رقابت ها G4 می باشد و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۴۰، ۲۴ و ۱۴٫۴ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک و همچنین پنج، سه و هزار دلار جایزه تعلق می گیرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید