فینال گرندپری تکواندو ۲۰۱۸ + نتایج کامل روز نخست | شکست 3 نماینده کشورمان در گام نخست

مرحله فینال گرندپری تکواندو 2018 از روز پنجشنبه یکم آذرماه با حضور 16 تکواندوکار برتر جهان در هر 4 وزن المپیکی مردان و زنان در مجموعه ورزشی «زاید» فجیره آغاز شد و امروز با برگزاری دیدار های رده‌بندی و فینال پایان میابد. 
بر اساس برنامه اعلامی کمیته مسابقات در روز نخست، مبارزات مرحله یک‌هشتم، یک‌چهارم و نیمه‌نهایی در تمامی اوزان برگزار شد و در روز پایانی نیز رقابت‌های رده‌بندی و فینال پیگیری شد.

58- کیلوگرم (مردان) / ناکامی آرمین هادی پور و فرزان عاشورزاده 

در وزن نخست المپیک(58- کیلوگرم) آرمین هادی‌پور که در مرحله گذشته این مسابقات در منچستر به مدال طلا دست یافته بود، در دور نخست به مصاف «جون جانگ» نفر سیزدهم رنکینگ المپیک از کره‌جنوبی رفت و با شکست 19 بر 7 مقابل حریف خود از دور مسابقات فینال گرندپری تکواندو 2018 کنار رفت. هادی‌پور در حال حاضر در رتبه چهارم رنکینگ این وزن قرار دارد.
جون جانگ کره ای در ادامه موفق شد با شکست کارلوس ناوارو از مکزیک به مرحله نیمه نهایی رقابتها راه یابد اما این آخر کار این بازیکن جوان و آینده داره کره ای نبود و در ماقبل فینال با شکست هموطن خود تائه هون کیم رنک یک المپیک به فینال وزن 58- کیلوگرم مردان راه یافت.
خسوس تورتوسا که در مرحله چهارم گرندپری 2018 منچستر باقبول شکست مقابل آرمین هادی پور به مدال برنز دست یافته بود اینبار با شکست روی براگانکا (پرتغال) ، تاوین هانپراب (تایلند) و ویتو دلاآکویلا (ایتالیا) حریف جون جانگ از کره جنوبی شد.
«ویتو دل آکوئیلا» از ایتالیا  در مرحله یک‌چهارم نهایی در دیداری نزدیک و نفس‌گیر با نتیجه 29 بر 27 نماینده کشورمان (فرزان عاشورزاده) را از دور رقابتها حذف کرد.
راه یافتگان به مرحله فینال 
خسوس تورتوسا(اسپانیا) – جون جانگ (کره جنوبی)
کسب مدال برنز
 ویتو دلاآکویلا (ایتالیا) –  تائه هون کیم (کره جنوبی)

68- کیلوگرم (مردان) / شکست یعقوبی در گام نخست

در وزن دوم المپیک (68- کیلوگرم) ابوالفضل یعقوبی در گام نخست به مصاف «یو جن هوآنگ» نفر ششم رنکینگ این وزن از چین تایپه رفت و در حالی که تا ابتدای راند سوم با نتیجه 13 بر 7 از حریف خود پیش بود در پایان با نتیجه 20 بر 14 مغلوب شد تا او نیز پس از آرمین هادی‌پور و فرزان عاشورزاده از دور مسابقات کنار برود.
«یو جن هوآنگ» در ادامه برادلی سیندن حریف مرحله یک چهارم نهایی ابوالفضل یعقوبی در گرندپری 2018 منچستر را با نتیجه 35-21 شکست داد تا در نیمه نهایی مقابل چهره شاخص این وزن دائه هون لی کره ای بایستد اما نماینده چین تایپه برای پنجمین بار هم نتوانست مقابل لی از کره جنوبی موفق عمل کند و 18 بر 12 رقابت خود را واگذار کرد.
در آن سوی جدول سئوک بای کیم با شکست کریستین مکنیش (بریتانیا) ، کنستانتین مینین (روسیه) و با غلبه بر لاور برکیک (کرواسی) در مرحله نیمه نهایی فینالیست شد تا فینالی کاملا کره ای را در این وزن برپا کنند.
راه یافتگان به مرحله فینال 
سئوک بای کیم (کره جنوبی) – دائه هون لی (کره جنوبی)
کسب مدال برنز
لاور برکیک (کرواسی) –  یو جن هوآنگ (چین تایپه)

80- کیلوگرم (مردان) / شکست میلاد بیگی مقابل نماینده نروژ 

در این وزن برای چهارمین بار در گرندپری سال 2018 ماکسیم خرامتکوف از روسیه فینالیست شد.
خرامتکوف که در مرحله چهارم گرندپری مقابل رائول مارتینز (اسپانیا) شکست خورده بود و از کسب مدال ناکام مانده بود. اینبار در مرحله نیمه نهایی رافالویچ دارنده برنز گرندپری 2018 منچستر را با نتیجه 22 بر 6 شکست داد تا در مرحله نهایی فینال گرندپری تکواندو رو در روی رنک 11 این وزن قرار بگیرد.
نکته قابل توجه این هست که ریچارد آندره اوردمان از نروژ اولین حضور خود را در مرحله نیمه نهایی و فینال گرندپری تجربه کرده و درصورت پیروزی یا باخت اولین مدال گرندپری خود را در فجیره امارات کسب میکند.
نماینده نروژ حریفان نام آشنایی را در این وزن شکست داد تا به به مرحله فینال برسد از جمله میلاد بیگی (آذربایجان) دارنده مدال برنز المپیک 2016 و چیک صلاح سیسه قهرمان المپیک 2016 او تا به اینجا کار بسیار بزرگی انجام داده هست و در فینال باید دید که چگونه مقابل ماکسیم خرامتکوف روسی به رقابت میپردازد.
راه یافتگان به مرحله فینال 
ماکسیم خرامتکوف (روسیه) – ریچارد آندره اوردمان (نروژ)
کسب مدال برنز
چیک صلاح سیسه (کرواسی) –  نیکیتا رافالویچ (ازبکستان)

80+ کیلوگرم (مردان) / کیو دان این در تلاش برای انتقام از لارین روسی در فینال گرندپری تکواندو

همانطور که در دو وزن اول المپیکی مردان کره ای ها موفق شدند به فینال راه یابند دو زن نهایی المپیک همچنان در انحصار روس هاست. ولادیسلاو لارین تا به الان سلطنت خود را در این وزن تقریبا به همه ثابت کرده است و در سال 2018  همیشه یک پای ثابت مرحله فینال گرندپری ها بوده است البته او در گرندپری روسیه با اختلاف امتیاز 1 از احمد کتان (اردن) شکست خود و از کسب مدال بازماند.
لارین روسی همانند گرندپری 2018 منچستر برای بار دوم در فینال گرندپری تکواندو باز رو در روی نماینده کشورمان سجاد مردانی قرار گرفت و 12 بر 4 سجاد مردانی را شکست داد و فینالیست شد. 
سجاد مردانی با برتری 18 بر 13 در دیدار یک‌چهارم نهایی مقابل ایوان کونراد ترایکوویچ نفر 7 رنکینگ المپیک از اسلوونی به دیدار نیمه نهایی صعود کرده بود . مردانی در دیدار نخست خود نیز با نتیجه 9 بر 3 از سد «ودران گولچ» از کرواسی عبور کرده بود.
کیو دان این رنک دو المپیک بعد از شکست در گرندپری 2018 منچستر مقابل لارین از روسیه اینبار برای انتقام شکست قبلی خود به میدان می آید کیو دان این برای رسیدن به فینال نمایندگان کانادا ،بریتانیا و قزاقستان را شکست داد.
راه یافتگان به مرحله فینال 
ولادیسلاو لارین (روسیه) – کیو دان این (کره جنوبی)
کسب مدال برنز
اسماعیل دویسبای (قزاقستان) –  سجاد مردانی (ایران)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید