کادرفنی تیم ملی با توجه به تصمیمات قبلی خود برای حضور بازیکنان دارای رنکینگ در مسابقات گرندپری روسیه، تصمیم به حضور آرمین هادی‌پور و ابوالفضل یعقوبی در دومین مرحله رقابت‌های گرندپری گرفت.
 مرحله نخست رقابت‌های انتخابی تیم ملی تکواندو برای انتخاب ترکیب تیم ملی در بازی‌های آسیایی جاکارتا روز پنجشنبه 24 خردادماه در خانه تکواندو برگزار شد. پس از پایان این مرحله فرزان عاشورزاده و امیر محمدبخشی با توجه به برتری مقابل رقبای خود و همچنین عملکرد خوب در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی مسابقات قهرمانی آسیا حضور خود را در ترکیب اصلی تیم ملی قطعی کردند.
بعد از این اتفاق کادرفنی تیم ملی با توجه به تصمیمات قبلی خود برای حضور بازیکنان دارای رنکینگ در مسابقات گرندپری روسیه، تصمیم به حضور آرمین هادی‌پور و ابوالفضل یعقوبی در دومین مرحله رقابت‌های گرندپری گرفت. همچنین قرار است بازیکنان دارای رنکینگ دیگری که موفق به حضور در ترکیب تیم ملی نمی‌شوند نیز به این دو نفر اضافه شوند.
حضور آرمین هادی‌پور و ابوالفضل یعقوبی در روسیه با توجه به عدم عضویت آنها در تیم ملی برای جاکارتا اتفاق بسیار خوبی است که می‌تواند علاوه بر کمک به بازگشت این نفرات به شرایط خوب گذشته خود، به تیم ملی و سایر بازیکنان دارای رنکینگ نیز کمک بسیاری انجام بدهد.
یعقوبی متاسفانه به دلیل مشکلات معده خود مدت‌هاست از شرایط ایده‌آل به دور است و در آخرین رقابت‌های انتخابی برای قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیا و همچنین گرندپری‌های سال گذشته نیز عملکرد خوبی نداشته است اما هیچ کسی در اینکه همچنان او یکی از بازیکنان با پتانسیل بالای ایران است شکی ندارد.
ابوالفضل یعقوبی در حال حاضر این فرصت را دارد تا شروع مسابقات مسکو با تمرینات مناسب تحت نظر کادرفنی به شرایط خوب گذشته نزدیک شود و مسکو را سکوی پرتاب جدیدی برای خود قرار دهد. یعقوبی در این رویداد این شانس را خواهد داشت تا امتیازات خود را در رنکینگ نیز افزایش داده و از حضور در جمع بهترین‌های وزن دوم المپیک عقب نیفتد. ابوالفضل در کنار این مسئله قطعا تلاش خواهد کرد تا از رقبای مستقیم خود امتیاز کسب کند تا مانع افزایش امتیازات آنها شود و به بخشی نیز کمک کند در صورت صعود در رنکینگ المپیک این شانس را داشته باشد تا هر چه زودتر به رتبه‌های بالاتر صعود کند.
گرندپری مسکو فرصتی برای بازگشت یعقوبی و هادی پور به روزهای اوج
اما آرمین هادی‌پور در انتخابی مسابقات قهرمانی آسیا با برتری بسیار نزدیک مقابل ابراهیم صفری مجوز حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را کسب کرد و در این رویداد نیز با شکست 24 بر 12 مقابل نماینده کره‌جنوبی به مدال برنز دست یافت تا از تکرار مدال طلای دوره گذشته خود باز بماند.
هادی‌پور در سالیان اخیر توانایی‌های بالای فنی و اخلاقی خود را به جامعه تکواندو اثبات کرده است اما متاسفانه او نیز بعد از کسب مدال نقره مسابقات قهرمانی جهان در موجو کره‌جنوبی روند پرنوسانی را طی کرده است و به نظر می‌رسد دیگر آن آرمین قبل نمی باشد. هادی‌پور در رقابت‌های گرندپری سال گذشته نیز نتوانست تمام توانایی‌های خود را نشان بدهد و باید با برای رفع نقاط ضعف فنی خود با کادرفنی مشورت و مجددا به شرایط خوب گذشته بازگردد.
آرمین برای بازی‌های آسیایی جاکارتا نیز با توجه به حضور اوزان المپیکی در این رویداد در وزن یک المپیک به رقابت با رقبای خود پرداخت اما در نهایت مغلوب عاشورزاده شد. عدم حضور در بازی‌های آسیایی قطعا تلنگر خوبی برای آرمین خواهد بود تا مجددا با تمرینات جدی و انگیزه بالا آن را فراموش و به روزهای اوج خود بازگردد.
گرندپری روسیه نیز می‌تواند استارت بسیار خوبی برای آرمین باشد تا کار خود را پرقدرت در سال 2018 در این مسابقات آغاز و برای کسب سهمیه المپیک توکیو تلاش کند. هادی‌پور تکواندوکار بسیار مسئولیت پذیری است و علی‌رغم جوانی از تفکرات حرفه‌ای نیز برخوردار است که همین عوامل می‌تواند باعث اصلاح عملکرد و بازگشت او به شرایط خوب گذشته‌ باشد.
فراموش نباید کرد هادی‌پور با وجود جوانی بارها و بارها توانایی‌های خود را در میادین بزرگ نشان داده است و همچنان از امیدهای درخشان تکواندو ایران است اما او نیز شاید مانند بسیاری از قهرمانان رشته‌های مختلف مدتی را افت و از شرایط ایده‌آل به دور باشد که این مسئله نیز با وجود فعل خواستن آرمین موقتی خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید