میرهاشم حسینی حریف قدرت دائه هون لی کره ای نشد

نخستین روز از سومین مرحله مسابقات تکواندو گرندپری از صبح امروز(چهارشنبه) در ” تائویوان” چین تایپه برگزار شد و با کسب یک مدال نقره برای نمایندگان کشورمان به پایان رسید.

پیروزی مقتدرانه مقابل جواد آچاپ بلژیکی 

حسینی برای حضور در دیدار نهایی ابتدا با نتیجه 16 بر 9 مقابل “ولادیمیر دالاکلیو” از بلغارستان به برتری رسید. او در مرحله یک‌هشتم نهایی مقابل “جواد آچاپ” تکواندوکار باسابقه بلژیکی  مقتدرانه به برتری 20 بر 6 دست یافت.
«جواد آچاپ» از سال 2011 حضور در میادین مختلفی را تجربه کرده و 34 مدال در کارنامه دارد که از مهمترین آنها می‌توان به عنوان قهرمانی جهان 2015، قهرمانی بازی‌های یونیورسیاد 2015 و قهرمانی اروپا 2014 و 2016 اشاره کرد.
میرهاشم در مرحله یک‌ چهارم نهایی نیز با نتیجه 23 بر 13 از سد “کریستین مسینیش” از  انگلیس گذشت تا با مسجل کردن مدال برنز خود جواز حضور در مرحله نیمه‌نهایی را دریافت کند.

شکست یو جین هوانگ (چین تایپه) در 15 ثانیه پایانی

میرهاشم حسینی حریف قدرت دائه هون لی کره ای نشد
نیمه نهایی(68- کیلوگرم) گرندپری 2018 چین تایپه | میرهاشم حسینی (ایران) مقابل یوجین هوانگ (چین تایپه)
میرهاشم حسینی در مرحله نیمه نهایی مقابل “یو جین هوانگ”(چین تایپه) قرار گرفت.
در آغاز راند اول این رقابت هردو مبارز بازی بسته ای را به اجرا گذاشتند و با نتیجه (صفر بر صفر) راند نخست به پایان رساندند.
در آغاز راند دوم با اخطاری که “یو جین هوانگ” از داور دریافت کرد میرهاشم را یک امتیاز جلو انداخت اما این نتیجه پایدار نماند و با دو اخطاری که میرهاشم دریافت کرد میزبان را جلو انداخت تا راند دوم رقابت با نتیجه (2 بر 1) به سود نماینده میزبان به پایان رسد.
“هوانگ” در راند سوم با اخطاری که دریافت کرد رقابت به تساوی کشیده شد، نتیچه تا 15 ثانیه پایانی ادامه داشت تا اینکه میرهاشم ضربه نریا چاگی خود را به سمت سر و صورت یوجین پرتاب کرد و 3 امتیاز به جمع امتیازات خود اضافه کرد تا در نهایت این رقابت با نتیجه (6 بر 3) با پیروزی حسینی به پایان رسد.

میرهاشم حسینی حریف قدرت دائه هون لی کره ای نشد 

میرهاشم حسینی حریف قدرت دائه هون لی کره ای نشد
فینال (68- کیلوگرم) گرندپری 2018 چین تایپه | میرهاشم حسینی (ایران) مقابل دائه هون لی (کره جنوبی)
میرهاشم حسینی در فینال رقابتهای گرندپری 2018 چین تایپه ،رقابتی بسیار نزدیک با “دائه هون لی” تکواندوکار پرآوازه و نابغه کره‌جنوبی انجام داد اما موفق به شکست این تکواندوکار قدرتمند کره ای نشد و در انتها با نتیجه 13 بر 9 حسینی بازی را واگذار کرد تا به مدال نقره برسد.
«دائه هون لی» دارنده 3 مدال طلای قهرمانی جهان، 8 مدال طلای گرندپری و دو مدال نقره و برنز المپیک را در کارنامه خود دارد و ماه گذشته نیز با برتری در دیدار نهایی بازی‌های آسیایی اندونزی مقابل امیرمحمد بخشی به مدال طلا دست یافت.
همچنین در رقابت‌های امروز، ابوالفضل یعقوبی و سجاد مردانی با شکست مقابل رقبای خود از دور مسابقات کنار رفتند.
گفتنی است؛ این رقابت ها G4 می باشد و به نفرات اول تا سوم به ترتیب 40، 24 و 14.4 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک و همچنین پنج، سه و هزار دلار جایزه تعلق می گیرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید