بی‌باک: آماده‌ترین بازیکنان بدون درنظرگرفتن پیشینه به بازی‌های آسیایی اعزام می‌شوند/ صحبت‌های یعقوبی برای فرار از باخت است

در حال حاضر جو تکواندو به آرامش نسبی رسیده است و قطعا با اضافه شدن بچه‌های دیگر مانند خدابخشی و جوانان می‌توانیم نتایج بهتری را نیز کسب کنیم.

?مهدی بی باک در خصوص برگزاری جلسه شورای فنی فدراسیون تکواندو اظهار داشت:
⬅ جلسه بسیار خوبی را با شورای فنی برگزار کردیم و در این جلسه اساتید من نظرات خود را اعلام کردند. بیشتر اعضا در رابطه با بحث فنی مشکلی نداشتند و نقطه نظرات خود را مطرح کردند و من نیز با جان و دل گوش کردم و قطعاً هر کدام از آنها به‌درد من بخورد را استفاده خواهم کرد.
?وی تصریح کرد:
⬅ در خصوص کادرفنی نیز قرار است کمیته فنی با توجه به گزارش خوب شورای فنی تصمیم‌گیری کند. من نیز در حال حاضر در خدمت تیم ملی هستم و اگر قرار باشد با تیم ملی ادامه همکاری بدهم تا پایان بازی‌های آسیایی کنار تیم ملی هستم. امیدوارم پرقدرت‌تر و با انسجام بیشتر کار خود را انجام بدهیم. در حال حاضر جو تکواندو به آرامش نسبی رسیده است و قطعاً با اضافه شدن بچه‌های دیگر مانند خدابخشی و جوانان می‌توانیم نتایج بهتری را نیز کسب کنیم. خیلی خوش‌بین هستم در آینده‌ای نه‌چندان دور در مسابقات مهم پیش‌ِرو بهترین نتایج را کسب کنیم.
?سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص مدت قرارداد خود با فدراسیون تکواندو گفت:
⬅ قرارداد من با فدراسیون تکواندو در یک سال گذشته به‌صورت مقطعی بوده است و هر چند وقت یک‌بار تمدید می‌شد. من روی حساب حرف پولادگر تا هر زمان که ایشان تصمیم داشت در خدمت تیم ملی بودم و اگر قرار باشد از این به بعد هم این همکاری ادامه داشته باشد باید بنشینیم و در خصوص قرارداد صحبت کنیم.
?بی‌باک در پاسخ به این سؤال که در صورت تداوم همکاری با تیم ملی بهتر نیست مدت قرارداد او برای برنامه‌ریز‌ی‌های بلندمدت مشخص شود، عنوان کرد:
⬅ در شورای فنی برخی اساتید به من خرده گرفتند که اهداف من بلندمدت است. خوب باید اهداف ما بلند باشد و اگر قرار باشد مجدداً مقطعی نگاه کنیم و تنها به‌فکر دریافت مدال طلا در مسابقات پیشِ‌رو باشیم قطعاً در المپیک موفق نخواهیم بود. باید اصل برداشت ما مانند تیم انگلیس در المپیک باشد. این تیم در هیچ کدام از گرندپری‌های سال 2013 تا 2015 نتایج لازم را کسب نکرد اما در المپیک ریو به دو مدال خوشرنگ دست یافت و در بخش بانوان بیشترین مدال را  کسب کرد.
?وی ادامه داد:
⬅ باید اصل برنامه‌ریزی ما بلندمدت باشد و یک پیک ما در بازی‌های آسیا و دیگر پیک ما در رقابت‌های المپیک باشد تا بتوانیم در المپیک نتایج لازم را کسب کنیم. این برنامه‌ریزی یعنی اینکه بتوانیم با آغوش باز در تورنمنت‌های خود شرکت کنیم و اگر صرفاً بحث نتیجه‌گیری باشد هر کادری هم در رأس تیم ملی قرار بگیرد نمی‌تواند به نتیجه مناسب دست پیدا کند.
?سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص برنامه‌های خود برای حضور بازیکن جدید در تورنمنت‌ها در صورت تداوم همکاری با تیم ملی گفت:
⬅ برنامه من این است تا برخی از بازیکنان جوان در تورنمنت‌ها امتیازگیری کنند و حتی جوانان جویای نام را در مسابقات قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی شرکت بدهیم. همین طور در مسابقات پشت‌سرهم مانند گرندپری و بازی‌های آسیایی از همه قهرمانان خود استفاده نکنیم تا بتوانیم آنها را از لحاظ آسیب‌دیدگی و آمادگی بدنی در جایگاه بهتری قرار بدهیم. برنامه‌ خوبی برای تیم ملی داریم و باید چنین چیزی صورت بگیرد و نباید در تمام مسابقات قهرمانان خود را شرکت بدهیم.
?بی‌باک خاطرنشان کرد:
⬅ با توجه به تصمیم‌گیری‌هایی که قرار است صورت بگیرد به‌امید خدا به‌صورت تناوب از بچه‌ها استفاده می‌کنیم اما نباید فراموش کرد که این مهم نیازمند پشتوانه‌سازی است و باید در هر وزن حداقل 2 نفر در گرندپری داشته باشیم. کار بسیار سختی در پیش داریم و نیازمند برنامه‌ریزی خیلی دقیق و کادرفنی منسجم هستیم. در این راه  باید هم کادرفنی ما تقویت شود و هم مدیرفنی به ما اضافه شود تا یک گروه فنی قدرتمند تشکیل بدهیم.
?وی در پاسخ به این سؤال که خواستار اضافه شدن مدیرفنی به کادرفنی تیم ملی است، تأکید کرد:
⬅ از چند ماه قبل چنین درخواستی داشتم و امیدوارم با توجه به تصمیم‌گیری‌هایی که انجام می‌شود یک مدیرفنی نیز به کادر ما اضافه شود.
?سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص اینکه به‌نظر می‌رسد با توجه به این شرایط شانس تداوم همکاری او با تیم ملی افزایش پیدا کرده است، اظهار داشت:
⬅ در این خصوص من نمی‌توانم اظهارنظر کنم. در درجه اول بحث من خدمتگزاری به تکواندو است و اینکه من باشم یا نباشم دو مقوله جداست. اگر قرار باشد نباشم مخالف فدراسیون نخواهم بود چرا که هرچه دارم از تکواندو است و کنار فدراسیون هستم و اگر قرار باشد همکاری ادامه داشته باشد با تمام قوا تجاربی را که در سالیان اخیر کسب کردم به‌کار خواهم گرفت تا بهترین عملکرد را داشته باشیم.
?بی‌باک تأکید کرد:
⬅ مطمئناً اگر تیمی نتیجه خاصی کسب کند یا موفق به کسب نتیجه‌ای نشود یک نفر نباید جوابگو باشد و ما به‌صورت یک گروه در حال کار کردن هستیم و این گروه باید قوی‌تر باشد اما در رأس این گروه سرمربی قرار دارد. قطعاً در گروهی که قرار است در آینده تشکیل بدهیم باید هرچه قوی‌تر باشیم و از تجربیات پیشکسوتان بهره بگیریم.
?وی با اعلام اینکه کمیته فنی با توجه به زمان کم تا پایان هفته جاری سرنوشت کادرفنی را مشخص خواهد کرد، در خصوص احتمال تغییر دستیاران خود  گفت:
⬅ احتمال تغییر و یا حتی اضافه شدن نفرات دیگری به کادرفنی تیم ملی وجود دارد. احتمال خیلی احتمالات جدید وجود دارد اما در درجه اول باید سرنوشت ابقای کادرفنی مشخص شود تا بتوانیم تصمیم‌گیری کنیم.
?سرمربی تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سؤال که احتمال دارد در صورت ابقا در سمت خود به برخی بازیکنانی که در یک سال گذشته عملکرد خوبی نداشتند دیگر میدان ندهد، تصریح کرد:
⬅ ما در سال گذشته در مسابقاتی که شرکت می‌کردیم که صرفاً سهمیه به نام ورزشکار بود و ما نمی‌توانستیم تغییر ایجاد کنیم. با توجه به این شرایط ما این شانس را به بازیکنان می‌دادیم تا رنکینگ خود را حفظ کنند یا ارتقا بدهند. درست است که ما در گرندپری‌ها به مدال طلا نرسیدیم اما بیشتر بچه‌های ما در رنکینگ المپیک ارتقا داشتند و در برخی اوزان نیز رنکینگ تثبیت شده است. در حال حاضر نیز با توجه به مسابقات آسیایی و بازی‌های آسیایی هر بازیکنی که آماده‌تر باشد اعزام خواهد شد.
?بی‌باک خاطرنشان کرد:
⬅ بعد از بازی‌های آسیایی و به‌فاصله 10 روز از این مسابقات نیز اولین دوره مسابقات گرندپری در سال جدید در ایتالیا برگزار خواهد شد که نسبت به آن در حال تصمیم‌گیری هستیم تا با چه نفراتی شرکت داشته باشیم یا اصلاً در این رویداد حضور نداشته باشیم. مهم‌تر از همه اینکه با توجه به کسب 14 سهمیه در مسابقات قهرمانی آسیا می‌توانیم بچه‌های جوان خود را در این رویداد محک بزنیم و کسب مدال بکنیم، در بازی‌های آسیایی 2018 نیز بهترین نفرات و آماده‌ترین بازیکنان را بدون در نظر گرفتن پیشینه اعزام کنیم.
?وی درخصوص اظهارات ابوالفضل یعقوبی، تصریح کرد:
⬅ من از صحبت‌های یعقوبی ناراحت نیستم و اعتقاد دارم او حرف درست زده است. حرف درست او نیز این بوده است که اگر من فرق قائل شدم، شانس بیشتر را با توجه به نتایج ضعیف در اختیار او قرار دادم. دلیل من نیز این بود که می‌دانم او بازیکنی است که اگر از لحاظ روحی آماده باشد می‌تواند خیلی مثمرثمر باشد و من این شانس را در اختیار او قرار دادم.
?سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص بیماری یعقوبی یادآور شد:
⬅ من خودم مشکل را پیگیری کردم و از دکتر برای او وقت گرفتم و این در حالی بود که این کارها در حیطه وظایف من نیست. وظیفه من تمرین و مدیریت تیم است و این وظایف به کادر پزشکی تیم مربوط می‌شود. اگر ابوالفضل در خصوص مشکلات معده‌اش گله‌مند شده است در درجه اول باید خودش پیگیر این موضوع باشد و اعتقاد دارم حرف‌های او فرار از باخت است. هنوز هم به ابوالفضل اعتقاد دارم اما فکر می‌کنم باید به او زمان بدهیم تا خودش را پیدا کند و اگر خودش را پیدا نکند در آینده با او به مشکل برخواهیم خورد.
?بی‌باک در پایان خاطرنشان کرد:
⬅ در حال حاضر شرایط خیلی بهتر شده است و انسجام تیمی در حال بازگشت است. منتقدان نیز به فدراسیون به‌دید خوب نگاه می‌کنند، تا ما امیدوار باشیم می‌توانیم از تمام پتانسیل‌ها استفاده کنیم. من هم دوست دارم کادری 5نفره داشته باشیم تا همه به هم کمک کنیم اما در برخی موارد یکی نبودن اهداف می‌تواند ضربه بزند. امیدوارم با انسجام هم کادرفنی را تقویت و در ادامه نتایج بهتری کسب کنیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

آخرین مطالب سایت

video

68- Kg | دائه هون لی (کره جنوبی) با برادلی سیندن (بریتانیا)| قهرمانی جهان 2019

شکست تلخ دای هون لی تکواندو کار 68- کیلوگرم کره جنوبی درثانیه های پایانی راند سوم از رقابتهای قهرمانی جهان 2019 مقابل برادلی سیندن از بریتانیا

مهرو کمرانی : نقطه ضعف تیم ما عدم تجربه بوده است/درصد چربی بالای تکواندوکاران مشکل اصلی ماست

مهرو کمرانی سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان بعد از پایان بیست و چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان در انگلیس و کسب تک مدال...
video

80- Kg | میلاد بیگی (آذربایجان) با آرون کوک (مولداوی)| قهرمانی جهان 2019

مبارزه میلاد بیگی برابر حریف سرسخت مولداوی (آرون کوک) در مسابقات جهانی 2019 که در نهایت میلاد بیگی موفق شد برای دومین بار با اختلاف امتیاز کوک را ببرد.

برپایی جشن بیست و پنج سالگی المپیکی شدن تکواندو در موزه المپیک “لوزان” سوئیس

جشن بیست و پنج سالگی المپیکی شدن تکواندو با حضور مقامات فدراسیون جهانی و کمیته بین المللی المپیک در موزه المپیک "لوزان" سوئیس برگزار شد.
video

80- Kg | عرفان ناظمی (ایران) با سوخرات سالائف (ایران)| جام فجر 2019

مبارزه جذاب عرفان ناظمی مقابل نماینده ازبکستان "سوخرات سالائف"در جام فجر 2019  رقابت وزن 80- کیلوگرم...