مهرو کمرانی : نقطه ضعف تیم ما عدم تجربه بوده است/درصد چربی بالای تکواندوکاران مشکل اصلی ماست

مهرو کمرانی سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان بعد از پایان بیست و چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان در انگلیس و کسب تک مدال نقره مهلا مومن‌زاده برای تیم ایران در این مسابقات در نشست خبری فدراسیون تکواندو اظهار داشت:

تیم ملی تکواندو بانوان ما یک تیم جوان و نوپاست. برای انتخاب ترکیب 6 نفره خود جهت حضور در مسابقات جهانی چندین بار مسابقات انتخابی را برگزار و در نهایت ترکیب تیم ملی را انتخاب کردیم. در ابتدا 145 بازیکن در مسابقات آزاد کشوری شرکت کردند که 70 درصد این نفرات را بازیکنان نوجوان تشکیل دادند. از ترکیب تیم 6 نفره تیم اعزامی نیز 3 بازیکن ما از رده سنی نوجوانان بالا آمده بودند و فیکس تیم ملی شده بودند.

سرمربی تیم ملی بانوان : درصد چربی بالای تکواندوکاران مشکل اصلی ماست

وی با اشاره به انتقاداتی که درخصوص تغییر زیاد وزن بازیکنان تیم بانوان صورت می‌گیرد، گفت: همیشه این موضوع وجود داشته است و دلیل اصلی آن مشکل درصد چربی بازیکنان رده بانوان است. شاید جالب باشد بدانید که برخی بازیکنان ما با وجود برتری در مسابقات انتخابی تیم ملی و حضور در اردو در تست‌های آمادگی جسمانی از 46 درصد آمادگی برخوردار بوده‌اند و ما بازیکنی در ترکیب لیست ملی در ابتدا داشته‌ایم که از لحاظ درصد چربی در عدد 32 قرار داشت که یک فاجعه برای تکواندو بانوان است. برخی بازیکنان ما حتی برای اینکه شرایط وزنی یک فرد معمولی را داشته باشند از 15 کیلو اضافه وزن برخوردار بودند. تمام تلاش ما در این مدت این بود که درصد چربی بازیکنان را به کمترین سطح ممکن برسانیم تا بتوانیم با عضله‌سازی و تمرینات فنی بر روی موفقیت آنها تاثیرگذار باشیم.

مهرو کمرانی : نقطه ضعف تیم ما عدم تجربه بوده است / اگر ناهید کیانی از رنکینگ خوبی برخوردار بود توانایی کسب مدال را داشت

وی در خصوص نتایج تیم ملی بانوان عنوان کرد: نمی‌گویم نتایج تیم ملی در مسابقات جهانی عالی بوده و من نیز از نتایج رضایت قلبی ندارم و در صدد بهتر شدن عملکرد بانوان هستیم. موضوعی که نیاز به کار زیاد و حضور در تورنمنت‌ها و مسابقات متعدد دارد.

وی با اشاره به عدم تجربه بازیکنان بانوان عنوان کرد: نقطه ضعف تیم ما عدم تجربه بود و با اینکه بازیکنان ما از سن کمی برخوردار بودند اما تورنمنت‌های خوبی را پشت سرنگذاشته بودند تنها بازیکنی که میان بازیکنان ما رنکینگ داشت ناهید کیانی بود که او نیز به خاطر رنکینگ پایینش در سومین بازی خود به نفر شماره یک دنیا برخورد کرد و از دور مسابقات کنار رفت. شاید اگر کیانی از رنکینگ خوبی برخوردار بود و در طرف مقابل جدول قرار داشت توانایی رسیدن به کسب مدال را داشت. کیانی اکثر بازیکنان حاضر در این مسابقات را در مسابقات مختلف شکست داده بود اما قرعه بد او باعث شد او در دور سوم با پانی پاک نفر شماره یک دنیا برخورد کند و مغلوب شود.

وی خاطر نشان کرد: در تیم ملی بانوان قدم‌های بزرگی برداشته شده است و بازیکنانی از رده نونهالان به تیم ما اضافه شده‌اند. بازیکنانی که در رده‌های سنی موفق به کسب مدال شده‌اند و تفکرات حرفه‌ای‌تری دارند. همانطور که اعلام کردم از نظر نتیجه نتایج ما ایده آل نبود اما عملکرد خوبی داشتیم. کیمیا همتی در این مسابقات مقابل ویلیامز انگلیسی یکی از شانس‌های کسب مدال با اقتدار به پیروزی رسید این در حالی بود که انگلیسی‌ها برای حضور بازیکنانشان روی سکو همه کار انجام دادند و حتی در وزن هشتم بازیکن چین را 10 اخطاره کردند تا نماینده خودشان به مدال برسد. با همه این شرایط دو بازیکن تیم ما موفق شدند مقابل حریفان خود به پیروزی رسیده اما در ادامه راه به خاطر کم تجربه بودن از رسیدن به مدال بازماندند.

برنامه تیم ملی بانوان برای کسب سهمیه المپیک

مهرو کمرانی در خصوص برنامه‌های تیم بانوان برای کسب سهمیه المپیک عنوان کرد: ما از طریق مسابقات گرندپری نمی‌توانیم کسب سهمیه کنیم و برنامه ما سرمایه‌گذاری روی مسابقات قاره‌ای است. البته در این راه اگر بازیکنان ما موفق به حضور در رنکینگ مسابقات گرندپری شوند باید برای افزایش تجربه آنها در این مسابقات شرکت کنیم و بتوانیم سهمیه را در مسابقات قاره‌ای به دست بیاوریم.

مشکلات آسیب‌دیدگی کیمیا علیزاده به خاطر مسائل مادرزادی است

مهرو کمرانی در پاسخ به این سوال که شرایط مهلا مومن‌زاده در آینده مانند کیمیا علیزاده نشود گفت: مهلا با کیمیا از لحاظ جسمانی متفاوت است. مشکلات آسیب‌دیدگی کیمیا به خاطر مسائل مادرزادی است.کیمیا علیزاده انحراف شدید زانو دارد که همین موضوع باعث می‌شود برای او آسیب‌دیدگی پیش بیاید. حتی مادرش هم 2 بار زانویش را عمل کرده است. پزشکان به او هم گفته اند بعد از پایان ورزش باید دوباره انحراف زانویش را جراحی کند و شاید دیگر نتواند به صورت عادی هم ورزش کند.

وی در خصوص شرایط سنی مهلا مومن‌زاده عنوان کرد: مومن‌زاده متولد 24 شهریور سال 1381 است. او در مسابقات آسیایی نوجوانان که در ماه‌های آینده برگزار می‌شود شانس حضور در ترکیب تیم نوجوانان را خواهند داشت و قطعا در صورت قهرمانی و کسب 20 امتیاز آن مسابقات می‌تواند به جمع نفرات رنکینگ گرندپری اضافه شود. ما برای ناهید کیانی و مهلا مومن‌زاده برنامه داریم و می‌خواهیم شرایط را برای کسب سهمیه آنها فراهم کنیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

آخرین مطالب سایت

video

68- Kg | دائه هون لی (کره جنوبی) با برادلی سیندن (بریتانیا)| قهرمانی جهان 2019

شکست تلخ دای هون لی تکواندو کار 68- کیلوگرم کره جنوبی درثانیه های پایانی راند سوم از رقابتهای قهرمانی جهان 2019 مقابل برادلی سیندن از بریتانیا

مهرو کمرانی : نقطه ضعف تیم ما عدم تجربه بوده است/درصد چربی بالای تکواندوکاران مشکل اصلی ماست

مهرو کمرانی سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان بعد از پایان بیست و چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان در انگلیس و کسب تک مدال...
video

80- Kg | میلاد بیگی (آذربایجان) با آرون کوک (مولداوی)| قهرمانی جهان 2019

مبارزه میلاد بیگی برابر حریف سرسخت مولداوی (آرون کوک) در مسابقات جهانی 2019 که در نهایت میلاد بیگی موفق شد برای دومین بار با اختلاف امتیاز کوک را ببرد.

برپایی جشن بیست و پنج سالگی المپیکی شدن تکواندو در موزه المپیک “لوزان” سوئیس

جشن بیست و پنج سالگی المپیکی شدن تکواندو با حضور مقامات فدراسیون جهانی و کمیته بین المللی المپیک در موزه المپیک "لوزان" سوئیس برگزار شد.
video

80- Kg | عرفان ناظمی (ایران) با سوخرات سالائف (ایران)| جام فجر 2019

مبارزه جذاب عرفان ناظمی مقابل نماینده ازبکستان "سوخرات سالائف"در جام فجر 2019  رقابت وزن 80- کیلوگرم...