روز دوم از مرحله دوم مسابقات گرندپری در سال ۲۰۱۸ (شنبه/20 مرداد ماه) در “مسکو” برگزار شد و نمایندگان ترکیه ، کره جنوبی و لهستان مدال طلا کسب کردند. 

مدالهای نقره به نمایندگان کشورهای ایران ،کراوسی و ترکیه رسید، در حالی که سکو مدالهای برنز را روسیه(2 مدال)، ترکیه، ایتالیا، چین و صربستان به دست آوردند.
در روز دوم این رقابت‌ها مبارزات وزن 58- کیلوگرم مردان و اوزان 57- و 67+ کیلوگرم بانوان پیگیری شد.

57-کیلوگرم/بانوان

اولین نیمه نهایی این وزن بین «تاتیانا کوداشووا» از روسیه دارنده مدال طلا قهرمانی اروپا 2017 و «ایرم یامان»از ترکیه قهرمان جهان 2015 و قهرمان گرند اسلم 2018 به رقابت پرداختند، این رقابت با نتیجه 10-10 به راند طلایی کشید و در نهایت «ایرم یامان» با فرود یک ضربه به تنه پیروز رقابت شد و به فینال وزن 57- کیلوگرم راه یافت.

 نیمه نهایی دوم توسط «برنا ولتیک»از کرواسی مقابل «کبری ایلگون هاتیکه»از ترکیه برگزارشد. نماینده کرواسی بود که اولین امتیاز را به نام خود ثبت کرد اما نماینده ترکیه امتیاز عقب افتاده خود را جبران کرد و با نتیجه 2-2 راند اول به پایان رسید.
با آغاز راند دوم «ولتیک» ضربه سر زیبایی را به «ایلگون هاتیکه» ترک زد و نتیجه 5-3 اما دوباره نماینده ترکیه نتیجه را در پایان راند دوم هم تساوی 8-8 رساند.
راند سوم این رقابت نماینده کرواسی با به اثابت رساند یک ضربه تنه جمع امتیازات خود را به 10 رساند و فشار حملات خود را بیشتر و امتیازات بیشتری را کسب کرد در 30 ثانیه پایانی «ایلگون» سرسختانه برای از بین بردن تفاضل امتیاز خود حمله میکرد اما نتوانست امتیازی را به ثبت برساند در نهایت نتیجه 14-8 با پیروزی «برنا ولتیک»از کرواسی به پایان رسید. 
فینال وزن 57-کیلوگرم  میان «ایرم یامان» ترکیه در مقابل «برنا ولتیک» کرواسی انجام شد. راند اول رقابت هردو مبارز بسیار محتاطانه عمل کردند در نهایت راند اول با نتیجه 0-0 به پایان رسید.راند دوم رقابت هم با تساوی و با نتیجه 2-2 به پایان رسید.
در نهایت ایرم یامان، راند سوم فاصله امتیازی خود را افزایش داد و رقابت با نتیجه 12بر 5 به نفع ایرم یامان ترکی به پایان رسید. 
«کبری ایلگون هاتیکه» ترکیه و «تاتیانا کوداشووا» روسیه مشترکا در جایگاه سوم قرار گرفتند.

58-کیلوگرم/مردان

نیمه نهایی وزن 58-کیلوگرم میان «آرمین هادی پور» ایران با «ویتو دللاکویلا» ایتالیایی دارنده مدال برنز قهرمانی جهان برگزار شد و این رقابت با نتیجه 18 بر 18 به راند طلایی کشید و در «آرمین هادی پور» با کسب امتیاز به فینال راه پید ا کرد.
نیمه نهایی دوم این وزن میان «ژانگ جان» کره جنوبی دارنده مدال طلا قهرمانی آسیا 2018 و قهرمانی نوجوانان جهان و آسیا 2016 و 2017 در مقابل «آندره کانایف» روسیه برگزار شد در نهایت این رقابت با نتیجه 24 بر 9 به پایان رسید.

در مرحله فینال «آرمین هادی پور» به دلیل آسیب دیدگی در مفصل زانوی پای چپ و با صلاحدید کادرفنی از رقابت با نماینده کره‌جنوبی انصراف داد و نماینده کره جنوبی «ژانگ جان» به مدال طلا مسابقات گرندپری ۲۰۱۸- مسکو دست یافت.
«ویتو دللاکویلا» ایتالیایی و «آندره کانایف» روسیه مشترکا در جایگاه سوم قرار گرفتند.

67+کیلوگرم/بانوان

«شوئین ژنگ» دارنده مدال طلا المپیک ریو 2016 از چین در مقابل «الکساندرا کوالسوزوک»از لهستان و دارنده مدال طلا گرندپری 2018-ایتالیا در مرحله نیمه نهایی با یکدیگر به مبارزه پرداختند.
 راند اول این رقابت در ابتدا با حملات شدید «شوئین ژنگ» چینی آغاز شد اما بعد از گذشت نیمی شدت حملات نماینده لهستان بیشتر شد در نهایت راند اول با نتیجه 0-0 به پایان رسید. اما راند دوم در آغاز کوالسوزوک با فشار حملات خود ژنگ را به بیرون از زمین انداخت و توانست اولین امتیاز خود را با اخطار گرفتن ژنگ چینی به ثبت برساند. در ادامه این نماینده لهستان بود که بعد از گذشت 40 ثانیه از راند دوم با اثابت ضربه تنه خود مجموع امتیازات خود را به 3 رساند «شوئین ژنگ» تمام تلاش خود را بکار گرفت تا امتیازات عقب افتاده را جبران کند اما در دقیقه 58 با ضربه «الکساندرا کوالسوزوک» به زمین افتاد و دومین اخطار خود را کسب کرد و در انتها راند دوم با نتیجه 4-0 به پایان رسید.
با آغاز راند سوم در همان ثانیه های ابتدایی کوالسوزوک ضربه تنه خود را به ثبت رساند و باعث شد که ژنگ با شدت بیشتری به حملات خود ادامه دهد و بلاخره توانست با ضربه “کف،دولیا” 3 امتیاز کسب کند در نهایت این رقابت با نتیجه 7-4 به نفع «الکساندرا کوالسوزوک»از لهستان به پایان رسید. 

در نیمه نهایی دوم این وزن «نفیا کاس» از ترکیه ، قهرمان اروپا در مقابل  قهرمان المپیک 2012 لندن و قهرمان جهان 2017 «ملیکا ماندیک» از صربستان برگزار شد. رقابت تا ثانیه های پایانی راند سوم با نتیجه 2-2 پیگیری میشد و همه منتظر راند طلایی در این رقابت بودند اما «نفیا کاس» در آخرین ثانیه ضربه تنه خود را به اثابت رساند، نتیجه 4-2 تغییر کرد و نماینده ترکیه به فینال این وزن راه یافت. 
 فینال سنگین وزن بانوان «الکساندرا کوالسوزوک»از لهستان «نفیا کاس» از ترکیه برگزار شد. نماینده ترکیه بازی کاملا مسلطی را  آغاز کرد و تواسنت نتیجه را 4-0 در راند اول به پایان برساند.راند دوم «الکساندرا کوالسوزوک» با حملات بیشتر فاصله امتیازی را با حریف خود کمتر کرد و نتیجه را 4-2 در این راند به پایان رساند.
راند سوم «الکساندرا کوالسوزوک» قوی تر از راند دوم ظاهر شد و توانست اختلاف امتیاز خود را با حملات و به ثبت رسوندن ضربه های تنه بالا ببرد  و در نهایت موفق شد رقابت را با نتیجه 11-9 مقابل «نفیا کاس» از ترکیه به پایان رساند و پیروز میدان شود.
«شوئین ژنگ» چین و «ملیکا ماندیک» صربستان مشترکا در جایگاه سوم قرار گرفتند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید