پوررهنما:تکواندو مرا انتخاب کرد نه من تکواندو را

مهدی پوررهنما در گفتگو با سایت کمیته بین المللی پارالمپیک از برنامه های آینده خود برای حضور در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو سخن گفته و نیز عنوان کرده که وی تکواندو را انتخاب نکرده بلکه این تکواندو بوده که او را برگزیده است.

سایت IPC از مهدی پوررهنما به عنوان «گردباد ایرانی» یاد کرده و این پاراتکواندوکار ایرانی که در وزن ۷۵+ کیلوگرم و کلاس K۴۴ مبارزه می کند را شکست ناپذیر دانسته است.
✨ نماینده پاراتکواندوی کشورمان قصد دارد جواز حضور در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کند، جایی که این رشته برای نخستین بار اجرا می شود.
✅ پور رهنمای ۲۲ ساله تا به حال شش مدال جهانی را بدست آورده که چهار مدال طلایی بوده است. همچنین سه عنوان قهرمانی آسیایی نیز در کارنامه دارد. او سال ۲۰۱۷ را با تصاحب مدال طلا در رقابت های آیواز به پایان برد. این پیروزی و همچنین ۱۰۰ امتیاز طلای جهان باعث شد او با اختلاف ۱۵۰ امتیازی با دومین نفر رنگینک در صدر جدول قرار بگیرد.
?پوررهنما با اشاره به جایگاهش در رنکینگ گفت:
⬅️ موفقیت نهایی در پارالمپیک ۲۰۲۰ حاصل می شود؛ چنانچه شما به بازی‌های پارالمپیک راه پیدا نکنید، این رده بندی معنایی ندارد.
✨ پور رهنما در هر تورنمنتی که شرکت کرده برنده از میدان خارج شده است. تنها شکست او مربوط به سال ۲۰۱۲ می شود که این تکواندوکار مقابل «ماگومدزاگیر ایسالدیبیروف» روس شکست خورد. بر اساس گزارش سایت کمیته بین المللی پارالمپیک، گردباد ایرانی هیچ حریفی را دست کم نمی گیرد.
⬅️وی گفت: بسیار خوشحالم که این رشته پیشرفت چشمگیری داشته است و امیدوارم پارتکواندو روزی به یک رویداد همه گیر جهانی بدل شود.
✅ رمز موفقیت این ورزشکار به جدول تمرینی فشرده او بازمی گردد که فدراسیون تکواندوی ایران برایش در نظر گرفته است. این ورزشکار در فاصله سه ماه به آغاز یک رویداد، روزانه دو جلسه تمرین می کند.
⬅️ پاراتکواندوکار طلایی کشورمان گفت: من قدرتمندترین ورزشکار نیستم بلکه باید برای پیروزی از مغزم استفاده کنم. سعی می کنم هر سال شیوه مبارزه ام را عوض کنم چون رقبای من با دیدن فیلم های مبارزاتم، شگردهای من را آنالیز می‌کنند.
⬅️ وی افزود: شما تنها تمرین نمی کنید و یک تیم هستید؛ هم تیمی ها و کادر فنی تیم را تحسین می کنم، کسب موفقیت‌ها را مدیون کادرفنی و هم تیمی‌هایم هستم چراکه من در کنار آنها این عنوان را بدست آوردم. درست است که مبارزه به صورت انفرادی است اما من اعتقاد دارم که تنها نیستم.
✨پور رهنما این رشته را از سنین نوجوانی آغاز کرده و نخستین مدال این پدیده تکواندو در رقابت های جهانی و زمانی که تنها ۱۶ سال سن داشت، مدال برنز بود.
?پاراتکواندوکار وزن 75+ کیلوگرم کشورمان در پایان گفت:
⬅️ تکواندو مرا انتخاب کرد نه من تکواندو را. پدرم هر روز مرا به تمرین می برد، به نظاره تمریناتم می نشست و اگر می باختم اعتراض می کرد. او حتی زمانی که برنده می شدم هم به من گفت اشتباه کارم کجا بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

آخرین مطالب سایت

video

68- Kg | دائه هون لی (کره جنوبی) با برادلی سیندن (بریتانیا)| قهرمانی جهان 2019

شکست تلخ دای هون لی تکواندو کار 68- کیلوگرم کره جنوبی درثانیه های پایانی راند سوم از رقابتهای قهرمانی جهان 2019 مقابل برادلی سیندن از بریتانیا

مهرو کمرانی : نقطه ضعف تیم ما عدم تجربه بوده است/درصد چربی بالای تکواندوکاران مشکل اصلی ماست

مهرو کمرانی سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان بعد از پایان بیست و چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان در انگلیس و کسب تک مدال...
video

80- Kg | میلاد بیگی (آذربایجان) با آرون کوک (مولداوی)| قهرمانی جهان 2019

مبارزه میلاد بیگی برابر حریف سرسخت مولداوی (آرون کوک) در مسابقات جهانی 2019 که در نهایت میلاد بیگی موفق شد برای دومین بار با اختلاف امتیاز کوک را ببرد.

برپایی جشن بیست و پنج سالگی المپیکی شدن تکواندو در موزه المپیک “لوزان” سوئیس

جشن بیست و پنج سالگی المپیکی شدن تکواندو با حضور مقامات فدراسیون جهانی و کمیته بین المللی المپیک در موزه المپیک "لوزان" سوئیس برگزار شد.
video

80- Kg | عرفان ناظمی (ایران) با سوخرات سالائف (ایران)| جام فجر 2019

مبارزه جذاب عرفان ناظمی مقابل نماینده ازبکستان "سوخرات سالائف"در جام فجر 2019  رقابت وزن 80- کیلوگرم...