ناکامی تکواندوکاران ایرانی در روز دوم کسب سهمیه گرند اسلم/ شکست هادی پور مقابل نماینده گمنام چینی

دومین دوره مسابقات گرنداسلم انفرادی در ۴ وزن المپیکی، ۱۸ تا ۲۵ آذرماه در “ووشی” چین برگزار می‌شود برهمین اساس مرحله دوم مسابقات کسب سهمیه حضور در این رقابت‌ها از دیروز (جمعه – ۴ آبان‌ماه) آغاز و فردا به پایان خواهد رسید.
امروز (شنبه- 5 آبان ماه ) و در روز دوم، رقابت‌ها مرحله یک هشتم و همچنین دیدارهای مرحله یک‌چهارم در تمامی اوزان پیگیری شد.
در این رقابتها در هر راند برنده آن راند مشخص میشود. بعد از هر راند امتیازات و اخطارها صفر می‌شود اما تمامی اخطارها محاسبه می‌شود تا در صورت تساوی برنده دیدار مشخص شود.

 

 امروز و در روز دوم کسب سهمیه گرند اسلم ، آرمین هادی پور ، مهدی اسحاقی و امیرحسین گندمکار در وزن 58- کیلوگرم مردان به مصاف حریفان خود رفتند و با واگذاری رقابت خود از دور رقابتها کنار رفتند همچنین ناهید کیانی نماینده 49- کیلوگرم کشورمان با قبول شکست مقابل حریف گمنام چینی از ادامه رقابتها بازماند. 

دیروز و در روز اول امیررضا نیک سیرت در گروه مردان و آرمینا احمدی ،کیانا احمدی ،روناک حسین زاده و اکرم خدابنده در گروه بانوان  با قبول شکست مقابل حریفان خود از دور رقابتها کنار رفتند. 

نتایج دومین دوره کسب سهمیه گرنداسلم / حذف ۵ نماینده ایران در روز نخست

نتایج روز دوم کسب سهمیه گرند اسلم / ناکامی تکواندوکاران ایرانی در کسب سهمیه گرنداسلم

58- کیلوگرم مردان

«امیرحسین گندمکار» که در روز نخست رقابت ها موفق شد اولین حریف خود تای رانگ سونگ از کره جنوبی را با نتیجه 2-0 پشت سر گذاشت امروز در روز دوم کسب سهمیه گرند اسلم و در دومین دیدار خود به مصاف شاخص ترین چهره این وزن  کارلوس ناوارو از مکزیک دارنده برنز قهرمانی جهان 2017 و دارنده یک طلا و 3 نقره از رقابتهای گرندپری رفت و با انجام بازی تحسین بر انگیز موفق شد 2-1 این تکواندو کار پر آوازه مکزیکی را شکست دهد.
در ادامه گندمکار به مصاف زین زین هونگ دارنده برنز جام ریاست-آسیا 2017 از چین رفت و با نتیجه 2-0 از دور رقابتها حذف شد.
مهدی اسحاقی دیگر نماینده کشورمان در این وزن که در روز نخست با قرعه استراحت روبه رو شد در دومین روز کسب سهمیه گرند اسلم مقابل یئو جون یون نماینده گمنام کره ای قرار گرفت و متاسفانه 2 بر 1 رقابت خود را واگذار کرد
مهدی اسحاقی در کارنامه خود قهرمانی المپیک نوجوان 2014 ، قهرمانی نوجوانان جهان 2014 و همچنین طلا بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی 2017 را دارد. 
«آرمین هادی پور» که هفته گذشته  در گرندپری 2018 منچستر موفق شد نماینده پر آوازه کره ای تای هون کیم را شکست دهد در روز دوم رقابت های کسب سهمیه گرنداسلم بعد از پیروزی مقابل جونگیون پارک از کره جنوبی ، در کمال ناباوری در سومین مبارزه خود 2 بر 1 به نماینده چین شکست خورد تا پروند بازیکنان مرد اعزامی به رقابتهای گرنداسلم بدون کسب سهمیه بسته شود .

دانلود جدول نتایج روز دوم وزن 58-کیلوگرم / مردان

68- کیلوگرم مردان

یوجین هوانگ (چین تایپه) نائب قهرمان جهان ۲۰۱۷ و دارنده برنز قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ در روز دوم کسب سهمیه گرند اسلم و در اولین رقابت خود سان هیونگ چا از کره جنوبی را 2- 0 شکست داد و در ادامه حریف چینی خود را پشت سر گذاشت و به نیمه نهایی این دوره از رقابتها راه یافت.
یوجین هوانگ (چین تایپه) در نیمه نهایی به مصاف کانستنتین مینین از روسیه دارنده برنز قهرمانی اروپا 2016 و برنز گرندپری 2016 باکو میرود.
«شوای ژائو» از چین قهرمان المپیک ریو ۲۰۱۸  موفق شد یو فان و از چین تایپه را 2-0 شکست دهد و در ادامه حریف فیلیپینی خود را 2-0 مغلوب کرد تا در روز پایانی در مرحله نیمه نهایی به مصاف دانگ یون شین از کره جنوبی برود.

 

دانلود جدول نتایج روز دوم وزن 68- کیلوگرم / مردان

80- کیلوگرم مردان

در روز دوم «آنتون کوتکو» از روسیه موفق شد با دو پیروزی به مرحله نیمه نهایی کسب سهمیه گرنداسلم راه یابد و در نیمه نهایی به تقابل با اکارو میگل سوارز از برزیل بپردازد.
همچنین هوان نامگونگ از کره جنوبی و تسونگ یه یانگ (چین تایپه) در آن سوی جدول در مرحله نیمه نهایی به مصاف یکدیگر میروند.
دانلود جدول نتایج روز دوم وزن 80- کیلوگرم / مردان

80+ کیلوگرم مردان

«ودران گولک» از کرواسی دارنده مدال نقره قهرمانی اروپا 2014 و برنز گرندپری 2017 روسیه ، در روز دوم و در اولین مبارزه خود 2 بر 1 به نماینده چین شکست خورد و از کسب سهمیه بازماند.
 چهره شاخص این وزن «یوری کیریچنکو» از روسیه که دارنده برنز قهرمانی اروپا 2018 و برنز گرندپری 2017 روسیه می باشد توانست با غلبه بر حریفان خود به نیمه نهایی 80+ کیلوگرم راه یابد و حریف گیانگ ژو از چین شود.
همچنین گیل یونگ بیون از کره جنوبی و هونگی سون از چین دو نماینده راه یافته به مرحله نیمه نهایی هستند.

دانلود جدول نتایج روز نخست وزن 80+ کیلوگرم / مردان

نتایج روز دوم کسب سهمیه گرند اسلم (بخش بانوان) / حذف ناهید کیانی مقابل نماینده چین 

49- کیلوگرم بانوان

تنها  نماینده باقیمانده در بخش بانوان در روز دوم کسب سهمیه گرند اسلم ناهید کیانی ، که در روز نخست با قرعه استراحت رو به رو شده بود. او در اولین دیدار خود مقابل کیونگ هی لی از کره جنوبی موفق شد 2 بر 1 پیروز شود کیانی در ادامه و در مرحله یک چهارم نهایی با نماینده چین به رقابت پرداخت و 2 بر 1 مغلوب شد.
دانلود جدول نتایج روز دوم وزن 49- کیلوگرم / بانوان

57- کیلوگرم بانوان

«ژونگ شی لو» نماینده کشور میزبان نائب قهرمان آسیا 2018 و قهرمان بازیهای آسیایی 2018 با پیروزی در رقابتهایش حریف «لیجون ژو» هموطن خود در مرحله نیمه نهایی شد.
همچنین «آه ریوم لی» از کره جنوبی قهرمان  جهان ۲۰۱۷ ، دارنده مدال طلا،نقره و برنز قهرمان آسیا ۲۰۱۴، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۸ و قهرمان بازی ‌های آسیایی ۲۰۱۴ و چهره مطرح این رقابتها با دو پیروزی به نیمه نهایی راه یافت و در روز سوم رو در روی ماریجا استیک (کرواسی) دارنده برنز قهرمانی اروپا 2017 و دارنده برنز گرندپری 2017 قرار گرفت .
 ماریجا استیک (کرواسی) در روز نخست موفق شد کیانا احمدی نماینده کشورمان را با نتیجه 2-0 مغلوب توانایی های خود کند. 

دانلود جدول نتایج روز دوم وزن 57- کیلوگرم / بانوان

67- کیلوگرم بانوان

منگیو ژانگ (چین) دارنده مدال برنز قهرمانی جهان 2017 ، قهرمانی آسیا 2018 ، برنز بازیهای آسیایی 2018 هموطن خود جای سونگ را شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت . او برای کسب سهمیه گرنداسلم باید فردا به مصاف نماینده برزیل برود.
همچنین دوریس پولی از کرواسی و هویمنگ دونگ از چین به نیمه نهایی این وزن راه یافتند.

 

دانلود جدول نتایج روز دوم وزن 67- کیلوگرم / بانوان

67+ کیلوگرم بانوان

شوئین ژنگ (چین) قهرمان المپیک 2016 با شکست شوون لو از چین یک قدم به کسب سهمیه گرنداسم 2018 نزدیک تر شد و فردا به مصاف دیگر هموطن خود جوآن شی میرود
الکساندرا کوالسوزوک (لهستان) قهرمان رقابتهای گرنداسلم ۲۰۱۸ فردا به مصاف پان گائو (چین) قهرمان گرندپری 2018 منچستر در مرحله نیمه نهایی میرود.

 

دانلود جدول نتایج روز دوم وزن 67+کیلوگرم / بانوان
گفتنی است؛ سه نفر اول این رقابت‌ها جواز حضور در مسابقات گرنداِسلم را کسب می‌نمایند و در این مسابقات تنها یک مدال برنز اهدا می‌شود، همچنین به مقام های اول تا چهارم به ترتیب 20، 12 و 7/20 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی و برای رتبه بندی گرنداِسلم 120، 72، 43/2 و 25/92 تعلق می‌گیرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید