کره جنوبی و چین صاحب 8 سهمیه از رقابتهای کسب سهمیه گرنداسلم شدند

دومین دوره مسابقات گرنداسلم انفرادی در ۴ وزن المپیکی، ۱۸ تا ۲۵ آذرماه در “ووشی” چین برگزار می‌شود برهمین اساس مرحله دوم مسابقات کسب سهمیه حضور در این رقابت‌ها از (جمعه – ۴ آبان‌ماه) آغاز و دیروز به پایان رسید.
طبق برنامه اعلامی در روز پایانی رقابتها (یکشنبه – ۶ آبان‌ماه) پیکارهای مرحله نیمه‌نهایی ، کسب عنوان سومی و فینال برگزار شد.
درصورتی رقابتهای کسب سهمیه گرنداسلم به پایان رسید که کره جنوبی و چین مجموعا صاحب 16 سهیمه از 24 سهمیه گرنداسلم شدند و نکته قابل توجه این بود که چهره های مطرح همچون آرمین هادی پور (نائب قهرمان جهان 2017) ، شوای ژائو (قهرمان المپیک 2016) ، کارلوس ناوارو (قهرمانی جهان 2017) و… از کسب مدال و سهمیه بازماندند.

در بخش مردان چین ، چین تایپه و کره جنوبی (2 مدال) طلایی شدند و همچنین در بخش بانوان کره جنوبی ، چین(3 مدال) مدال طلا را به گردن آویختند. 

نتایج رقابتهای کسب سهمیه گرنداسلم/ ادامه سیر نزولی قهرمان المپیک 2016

58- کیلوگرم مردان

در روز پایانی کسب سهمیه گرنداسلم در سبک وزن چهار نماینده از کشورهای چین (3 نماینده) و کره جنوبی به مرحله نیمه نهایی رسیدند.  درنهایت یوشوای لیانگ چینی با شکست نماینده کره جنوبی در مرحله فینال صاحب مدال طلا دومین دوره رقابتهای کسب سهمیه گرنداسلم شد.
اسامی مدال آوران وزن 58- کیلوگرم :
۱- یوشوای لیانگ (چین)
۲- یئو جون یون (کره جنوبی)
۳- زین زین هونگ (چین)

 

68- کیلوگرم مردان

یوجین هوانگ (چین تایپه) نائب قهرمان جهان ۲۰۱۷ و دارنده برنز قهرمانی آسیا ۲۰۱۸  که یکی از غایبان گرندپری 2018 منچستر بود در رقابتهای کسب سهمیه گرنداسلم موفق شد با پیروزی مقابل نمایندگان کره جنوبی ، چین و روسیه سهمیه دومین دوره گرنداسلم را کسب کند.
«شوای ژائو» قهرمان المپیک ریو ۲۰۱۸ که بعد از شکست مقابل میرهاشم حسینی در بازیهای آسیایی 2018  روند نزولی را طی کرده است اینبار در رقابتهای کسب سهمیه گرنداسلم در مرحله نیمه نهایی مقابل دانگ یون شین از کره جنوبی  شکست را قبول کرد و برای کسب عنوان سومی به مصاف کانستنتین مینین از روسیه رفت و در نهایت مغلوب نماینده روسیه شد تا چهارمین شکست خود را بعد از رقابتهای جاکارتا تجربه کند
اسامی مدال آوران وزن 68- کیلوگرم :
۱- یوجین هوانگ (چین تایپه)
۲- دانگ یون شین (کره جنوبی)
۳- کانستنتین مینین (روسیه)

 

80- کیلوگرم مردان

«آنتون کوتکو» از روسیه ، رنک 17 المپیک که شانس اصلی کسب طلا در این رقابتها بود در فینال مغلوب هوان نامگونگ شد و صاحب گردن آویز نقره شد.
اسامی مدال آوران وزن 80- کیلوگرم :
۱- هوان نامگونگ(کره جنوبی)
۲- آنتون کوتکو (روسیه)
۳- اکارو میگل سوارز (برزیل)

 

80+ کیلوگرم مردان

«ودران گولک» از کرواسی دارنده مدال نقره قهرمانی اروپا 2014 و برنز گرندپری 2017 روسیه ، یکی از شانس های اصلی کسب سهمیه در روز دوم و در اولین مبارزه خود 2 بر 1 به نماینده چین شکست خورد و از کسب سهمیه بازماند.
اسامی مدال آوران وزن 80+ کیلوگرم :
۱- گیل یونگ بیون (کره جنوبی)
۲- یوری کیریچنکو (روسیه)
۳- گیانگ ژو (چین)

نتایج رقابتهای کسب سهمیه گرنداسلم/ شکست آه ریوم لی نماینده پرآوازه کره ای ها

49- کیلوگرم بانوان

بورا کانگ (کره جنوبی) 17 ساله ، دارنده مدال طلا قهرمانی نوجوان آسیا 2015 و قهرمانی آسیا 2018 که به تازگی از رده نوجوانان وارد رده جوانان شده است موفق شد در فینال مین آه ها قهرمان و نائب قهرمان آسیا 2018-2016 و قهرمان نوجوانان جهان 2012 را شکست دهد و مقتدرانه صاحب سهمیه گرنداسلم 2018 شود.
اسامی مدال آوران وزن 49- کیلوگرم :
۱- بورا کانگ (کره جنوبی)
۲- مین آه ها (کره جنوبی)
۳- یونتاو ونرن (چین)

 

57- کیلوگرم بانوان

«ژونگ شی لو» نماینده کشور میزبان نائب قهرمان آسیا 2018 و قهرمان بازیهای آسیایی 2018 در مرحله نیمه نهایی «لیجون ژو» هموطن خود را مغلوب کرد و در فینال نماینده پر آوازه کره ای «آه ریوم لی»  قهرمان  جهان ۲۰۱۷ ، دارنده مدال طلا،نقره و برنز قهرمان آسیا ۲۰۱۴، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۸ و قهرمان بازی ‌های آسیایی ۲۰۱۴ را شکست داد و کارنامه عملکرد خود را درخشانتر از قبل کرد.
ماریجا استیک (کرواسی) دارنده برنز قهرمانی اروپا 2017 و دارنده برنز گرندپری 2017 که در مرحله مقدماتی کیانا احمدی نماینده کشورمان را شکست داد بعد از مغلوب شدن مقابل آه ریوم لی در رقابت کسب مدال برنز توانست «لیجون ژو» را شکست بدهد و صاحب سهمیه گرنداسلم شود. 
اسامی مدال آوران وزن 57- کیلوگرم :
۱- ژونگ شی لو(چین)
۲- آه ریوم لی(کره جنوبی)
۳- ماریجا استیک (کرواسی)

67- کیلوگرم بانوان

اسامی مدال آوران وزن 67- کیلوگرم :
۱- منگیو ژانگ (چین)
۲- هویمنگ دونگ(چین)
۳- ملینا تیتونیل (برزیل)

 

67+ کیلوگرم بانوان

شوئین ژنگ (چین) قهرمان المپیک 2016، در 30 ثانیه آغازین مرحله فینال در یک درگیری دچار آسیب دیدگی در ناحیه زانو شد و از ادامه رقابت انصراف داد تا هموطن او پان گائو به مدال طلا کسب سهمیه گرنداسلم برسد.
اسامی مدال آوران وزن 67+ کیلوگرم :
۱- پان گائو (چین)
۲- شوئین ژنگ (چین)
۳- الکساندرا کوالسوزوک (لهستان)

 

گفتنی است؛ سه نفر اول این رقابت‌ها جواز حضور در مسابقات گرنداِسلم را کسب می‌نمایند و در این مسابقات تنها یک مدال برنز اهدا می‌شود، همچنین به مقام های اول تا چهارم به ترتیب 20، 12 و 7/20 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی و برای رتبه بندی گرنداِسلم 120، 72، 43/2 و 25/92 تعلق می‌گیرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید