سجاد مردانی صاحب گردن آویز برنز شد| فینال گرندپری 2018 فجیره

سجاد مردانی نماینده سنگین وزن تکواندو کشورمان در دیدار رده‌بندی مرحله فینال مسابقات گرندپری 2018 توانست نماینده قزاقستان را شکست داده و بر سکوی سومی این دوره از رقابت‌ها بایستد.
مرحله فینال مسابقات گرندپری 2018 از صبح روز گذشته (پنجشنبه – یکم آذرماه) با حضور 16 تکواندوکار برتر جهان در هر 4 وزن المپیکی مردان و زنان در مجموعه ورزشی «زاید» فجیره آغاز و امروز به پایان می‌رسد.
سجاد مردانی تکواندوکار وزن 80+ کیلوگرم کشورمان در دیدار رده‌بندی این رقابت‌ها برابر «اسمائیل دویسبای» از قزاقستان قهرمان و نایب قهرمان آسیا 2016 و 2018 قرار گرفت .
مردانی با اینکه تا ثانیه های آخر راند سوم پیشتاز بود اما نماینده قزاقستان موفق شد رقابت را در راند سوم با نتیجه 9 بر 9 به تساوی بکشاند تا برنده این دیدار در راند طلایی مشخص شود. در راند طلایی با اینکه هر دو مبارز حملات متعددی مقابل یکدیگر انجام دادن اما هیچکدام  موفق به کسب امتیاز نشدند تا در نهایت این مبارزه با تشخیص سیستم امتیاز دهی سجاد پیروز اعلام شده و صاحب مدال برنز فینال رقابتهای گرندپری 2018 فجیره شود.

نتایج رقابتهای مقدماتی و نیمه نهایی سجاد مردانی 

مردانی در این رقابت‌ها ابتدا در دیدار نخست خود نیز با نتیجه 9 بر 3 از سد «ودران گولچ » از کرواسی دارنده مدال برنز بازی‌های اروپایی 2015 و برنز گرندپری 2017 عبور کرده بود. او در دیدار دوم نیز با نتیجه 18 بر 13 مقابل «ایوان کونراد ترایکوویچ» از اسلوونی دارنده مدال برنز قهرمانی جهان 2017، برنز قهرمانی اروپا 2018 و نقره گرندپری 2018 به برتری دست یافت.
 سجاد در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف «ولادیسلاو لارین» تکواندوکار نامدار روس که در رنک یک المپیکی قرار دارد، رفت و 12 بر 4 نتیجه را واگذار کرد و برهمین اساس به دیدار رده‌بندی راه پیدا کرد.

نتایج کامل روز نخست فینال گرندپری تکواندو ۲۰۱۸ | شکست ۳ نماینده کشورمان در گام نخست

هدایت این تیم برعهده فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و علی محمد بسحاق به عنوان مربی است.
گفتنی است، این رقابت ها G8 می باشد و به نفرات اول تا سوم به ترتیب 80، 48 و 28/80 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک تعلق می‌گیرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید