طلا اوزان فرد در تصاحب نمایندگان مازندران ، تهران و گیلان / قهرمانی كشور جوانان و بزرگسالان زنان 1397 + جدول نتایج نهایی

در پایان نخستین روز از مسابقات قهرمانی کشور جوانان و بزرگسالان زنان و با برگزاری رقابت‌های فینال نمایندگان استان‌های مازندران (2مرتبه) تهران و گیلان بر سکوی قهرمانی ایستادند.

نخستین روز از بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی کشور جوانان و بزرگسالان زنان از صبح روز (جمعه – 11 آبان‌ماه) با حضور 225 تکواندوکار در قالب 30 تیم از 31 استان در فدراسیون تکواندو برگزار شد.

 روز نخست این رقابت‌ها، تکواندوکاران اوزان فرد (46-، 53-، 62- و 73- کیلوگرم) به مصاف یکدیگر رفتند.

 

وزن اول (46- کیلوگرم)

فینال وزن اول بانوان میان مریم ملکوتی خواه (تهران) و مریم طاهری (اصفهان) برگزار شد. ملکوتی خواه برای رسیدن به مرحله فینال از سد نمایندگان بوشهر ، سمنان ،مازندران و البرز گذشت و در فینال موفق شد نماینده اصفهان را 10 بر 7 شکست دهد و قهرمان کشور شود.

مریم طاهری نیز برای راهیابی به مرحله فینال نمایندگان سیستان و بلوچستان ، مرکزی ، کرمانشاه و کردستان را مقتدرانه شکست داد .

دانلود جدول نتایج نهایی وزن 46- کیلوگرم / بانوان
مدال آوران وزن اول (46- کیلوگرم):
1- مریم ملکوتی خواه (تهران)
2- مریم طاهری (اصفهان)
3- سعیده وکیلی در گاه (البرز) و اوین فرامرزی (کردستان)

 

وزن سوم (53- کیلوگرم)

الهه شیدایی طلایی وزن 53- کیلوگرم بعد از شکست  نماینده بوشهر در گام دوم به مصاف ناهید کیانی دارنده برنز بازیهای آسیایی 2018 رفت و مقتدرانه با نتیجه 17 بر 0 پیروز از شیاپ جانگ خارج شد و در یک چهارم به مصاف کیانا احمدی رفت و 15 بر 2 به نیمه نهایی راه یافت. احمدی چند وقت پیش در رقابتهای کسب سهمیه گرند اسلم شرکت کرد و با شکست مقابل حریف خود از دور رقابتها کنار رفت.

شیدایی در ماقبل فینال پیروزی های مقتدرانه خود را تکمیل تر کرد و سیده اسرا هاشمی را 19 بر 1 شکست داد و فینالیست شد درفینال مائده عالی پور نماینده چهارمحال و بختیاری هم تسلیم قدرت شیدایی شد و 23 بر 9 به مقام دوم رضایت داد.

دانلود جدول نتایج نهایی وزن 53- کیلوگرم / بانوان
مدال آوران وزن سوم (53- کیلوگرم):
1- الهه شیدایی (مازندران)
2- مائده عالي پور (چهار محال بختیاری)
3- حدیث زرگوش نیا (ایلام) و سیده اسرا هاشمی (کردستان)

 

وزن پنجم (62- کیلوگرم)

پریسا جوادی از مارندران  دارنده برنز قهرمانی نوجوانان جهان 20106 کانادا بعد از پیروزی مقابل نماینده بوشهر  در یک چهارم نهایی به مصاف طیبه پارسا دارنده برنز هنرهای رزمی 2017 رفت و در یک رقابت زیبا و دیدنی 22 بر 14  جوادی به نیمه نهایی به مصاف راضیه رنگرز زاده از خراسان رضوی رفت و 19-17 پیروز و فینالیست شد. پریسا جوادی در مرحله نهایی پس از تساوی 14.14 در راند طلایی توانست فاطمه جعفری را شکست دهد.

دانلود جدول نتایج نهایی وزن 62- کیلوگرم / بانوان
مدال آوران وزن پنجم (62- کیلوگرم):
1- پريسا جوادي (مازندران)
2- فاطمه جعفری (قزوین)
3- راضيه رنگرززاده (خراسان رضوی) و پریسا ادراکی (آذربایجان شرقی

 

وزن هفتم (73- کیلوگرم)

زینب اسماعیلی فنی ترین بازیکن لیگ برتر تکواندو بانوان در سال 1396 در مرحله نیمه نهایی به مصاف ملیکا میرحسینی رفت . میرحسینی با مشت زدن به صورت زینب اسماعیلی در حین مسابقه بازنده اعلام شد.

در فینال 73- کیلوگرم اسماعیلی به دلیل مصدومیت از رقابت با فائزه یوسفی انصرافت داد و نائب قهرمان شد. 

دانلود جدول نتایج نهایی وزن 73- کیلوگرم / بانوان
مدال آوران وزن هفتم (73- کیلوگرم):
1- فائزه یوسفی (گیلان)
2- زینب اسماعیلی (البرز)
3- ملیکا میرحسینی (تهران) و آتوسا پروین (کرمانشاه)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید