فریبرز عسگری ،سرمربی تیم ملی تکواندو گفت : از کسب یک مدال نقره رضایت نداشتیم اما در بحث عملکرد تیم اتفاقاتی در گرندپری چین تایپه رقم خورد که نوید روزهای بهتری را برای ما داشت.

فریبرز عسگری درباره عملکرد تیم اعزامی به گرندپری 2018 چین تایپه اظهار داشت:
بررسی عملکرد بچه‌ها دو بخش دارد. یک بحث آن کسب مدال است که ما از کسب یک مدال نقره رضایت نداشتیم اما در بحث عملکرد، اتفاقات مثبتی در چین تایپه افتاد و نوید روزهای بهتر را برای ما داشت.

توضیحات فریبرز عسگری در خصوص عملکرد مهدی خدابخشی

فریبرز عسگری : به آینده خوشبین هستم/ بررسی عملکرد ملی پوشان تکواندو از زبان عسگری
مهدی خدابخشی| گرندپری 2018 چین تایپه
خدابخشی بازی خوبی را مقابل «صالح الشراباتی» از اردن  به نمایش گذاشت اما دچار بدشانسی شد. در اواخر  رقابت خدابخشی با حریف اردنی، در حالی که حریف کاملا بریده بود، مهدی در حال دیکته کردن آمادگی جسمانی خود به او بود، اما متاسفانه تابلو امتیازات خراب شد و 5 دقیقه تعمیر تابلو زمان برد و این اتفاق به نماینده اردنی فرصت داد تا خود را بازسازی و احیا کند. عملکرد خدابخشی خیلی بهتر از بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا بود و قطعا مهدی خدابخشی مقداری روی بحث روانی خود کار کند به روزهای اوج خود باز خواهد گشت.

مصدومیت نقش اصلی شکست آرمین هادی پور در سومین مرحله گرندپری 2018

فریبرز عسگری : به آینده خوشبین هستم/ بررسی عملکرد ملی پوشان تکواندو از زبان عسگری
آرمین هادی پور گرندپری 2018 چین تایپه
وی با اشاره به نقش مصدومیت در شکست آرمین هادی‌پور عنوان کرد:
هادی پور در مقابل «جان جانگ»از کره جنوبی ، رقابت پایاپایی را ارائه داد اما در یک صحنه به زمن افتاد و کتف او در رفت.
البته این مصدومیت او سابقه قبلی دارد و بارها در تمرین نیز این اتفاق برای آرمین افتاده است، اما او در تمرینات چند دقیقه استراحت می‌کند تا درد کتفش آرام شود و مجددا کار خود را آغاز می‌کند. در رقابت با حریف کره ای خود زمانی برای این کار نبود و باعث شد تمرکز آرمین به هم بریزد. با همه این شرایط نیز هادی‌پور با نتیجه نزدیک رقابت خود را واگذار کرد.

عملکرد میرهاشم حسینی از زبان سرمربی تیم ملی تکواندو

فریبرز عسگری : به آینده خوشبین هستم/ بررسی عملکرد ملی پوشان تکواندو از زبان عسگری
میرهاشم حسینی (ایران) با یو جین هوانگ (چین تایپه) | نیمه نهایی 68-kg گرندپری 2018/ چین تایپه
فریبرز عسگری در خصوص کسب مدال نقره توسط میرهاشم حسینی گفت:
حسینی عملکرد بسیار خوبی داشت و توانست حریفان قدرتمندی را شکست دهد. در مرحله فینال مقابل «دائه هون لی» از کره جنوبی خیلی خوب مبارزه کرد. قرار ما بر این بود با بستن بازی در 40 ثانیه پایانی به حریف کره‌ای فشار وارد کند اما در یک درگیری در 40 ثانیه پایانی، زمانی که میرهاشم به حریف فشار وارد کرد،لی تواسنت دو امتیاز کسب کند و این اختلاف نیز تا پایان حفظ شود.

عملکرد کدام یک از ملی‌پوشان مقابل «دائه هون لی» بهتر بود

امیر محمد بخشی (ایران) با دائه هون لی (کره جنوبی) | تکواندو بازیهای آسیایی 2018 / 68- کیلوگرم
امیر محمد بخشی (ایران) با دائه هون لی (کره جنوبی) | تکواندو بازیهای آسیایی 2018 / 68- کیلوگرم
سرمربی تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سوال که با توجه به مبارزه امیر محمد بخشی مقابل حریف حسینی در دیدار نهایی بازی‌های آسیایی از عملکرد کدام یک از ملی‌پوشان مقابل حریف کره‌ای رضایت بیشتری دارد، اظهار داشت:
امیرمحمد و میرهاشم هردو به خوبی به نکات فنی گوش کردند و از اسم حریف خود نیز نترسیدند. این برای من مهم بود و قطعا در مسابقات آینده کار برای لی مقابل نمایندگان کشورمان سخت‌تر خواهد شد. «دائه هون لی» یکی از بهترین بازیکنان حال حاضر دنیا است و همه حریفان خود را با اختلاف شکست می‌دهد اما در مقابل مقابل بخشی و حسینی خطر را احساس کرد.

یعقوبی می‌توانست صاحب مدال شود / مردانی در تمرینات با مسابقه خیلی تفاوت دارد.

فریبرز عسگری : به آینده خوشبین هستم/ بررسی عملکرد ملی پوشان تکواندو از زبان عسگری

وی در خصوص عملکرد ابوالفضل یعقوبی خاطر نشان کرد:
ابوالفضل دچار بدشانسی بزرگی شد. یعقوبی می‌توانست مانند گرندپری روسیه صاحب مدال شود اما در 4 ثانیه پایانی راند طلایی در مقابل «ادیوال پونتس» برزیلی در حالی که ضربه نریو چاگی خود را زد، حریف برزیلی پای او را گرفت و با هل دادن باعث زمین خوردن ابوالفضل  شد. در قوانین جدید باید حریف برزیلی اخطار دریافت می‌کرد و ابوالفضل به نیمه‌نهایی صعود می‌کرد اما متاسفانه داور یک اخطار به ابوالفضل و یک امتیاز به حریف داد تا باعث حذف ابوالفضل یعقوبی شود. سیر صعود یعقوبی نیز همچنان ادامه دارد و او حرفهای زیادی برای گفتن دارد.
فریبرز عسگری در خصوص حذف مجدد سجاد مردانی در نخستین دیدار گفت:
سجاد هنوز با شرایط خوب فاصله دارد اما به نسبت گذشته بهتر شده بود. ما تنها دو هفته فرصت داشتیم تا استراتژی جدید خود را تمرین کنیم اما با این حال  او تا حدودی از پوسته و لاک دفاعی خود خارج شد و  در مبارزه خود به حمله پرداخت. اگر این اتفاق بیشتر تکرار شود سجاد توانمندی خود را نشان خواهد داد. مردانی در تمرینات با مسابقه خیلی تفاوت دارد.
سرمربی تیم ملی در خصوص تاثیر اولتیماتوم خود به مردانی عنوان کرد:
قطعا اولتیماتوم روی مردانی تاثیر گذاشته بود، چون نحوه تمرین خود را تغییر داد و در مسابقه از حالت دفاعی خارج شد و پا زد. سجاد حساسیت را درک کرده است و قطعا این موضوع نیز به نفع او خواهد بود که به روزهای اوجش بازگردد.

ترکیب تیم ملی تکواندو در گرندپری منچستر

وی در خصوص ترکیب تیم ملی برای حضور در مسابقات گرندپری منچستر گفت:
ترکیب تیم ملی در مسابقات گرندپری منچستر 5 بازیکن حاضر در چین تایپه به اضافه فرزان عاشورزاده خواهد بود. سعید رجبی نیز در 32 نفر برتر رنکینگ قرار دارد اما حتی در صورت کسب مدال نیز به جمع 16 بازیکن برتر راه پیدا نمی‌کند و فرصت حضور در فینال گرندپری را نخواهد داشت. در حال حاضر حضور فرزان عاشورزاده، آرمین هادی‌پور، ابوالفضل یعقوبی و سجاد مردانی در فینال گرندپری قطعی شده است و میرهاشم حسینی و مهدی خدابخشی نیز در صورت حضور در دیدار نهایی مسابقات منچستر مجوز حضور در مرحله پایانی را کسب خواهند کرد.
فریبرز عسگری در پاسخ به این سوال که دو مرحله پایانی گرندپری در سال 2018 می‌تواند به طلسم دو ساله کسب مدال طلا در این مسابقات پایان بدهد، گفت:
در حال حاضر تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم اما بچه‌ها باید علاوه بر مسائل فنی که به خوبی اجرا می‌کنند، روح خود را نیز برای کسب مدال طلا بزرگ کنند. مسابقات گرندی‌پری واقعا با حضور رقبای بزرگ و کارکشته برگزار می‌شود و بچه‌ها نیز باید  با روح بزرگ و آماده پا به این میدان بگذارند و از لحاظ روانی خود را برای این میدان بزرگ آماده کنند. این اتفاق یواش یواش در حال اجرایی شدن است  و ما در حال تلاش برای تسریع این روند هستیم. به آینده خوش بین هستم اما اگر صبر داشته باشیم برای مسابقات جهانی آینده برنامه کاملا مجزا و متفاوت خواهیم داشت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید