خط و نشان میر هاشم حسینی برای دائه هون لی / بخاطر بچه‌های تیم دانشگاه آزاد در هفته گذشته لیگ تکواندو حاضر شدم

میر هاشم حسینی ، ملی‌پوش تکواندوی کشورمان گفت: بعد از دو شکست مقابل «دائی هون لی» اگر یک بار دیگر با او روبه‌رو شوم، قسم می‌خورم که شکستش دهم.
میر هاشم حسینی در مورد شرایطش بعد از مصدومیت در دیدار مرحله فینال رقابتهای گرندپری 2018 منچستر اظهار داشت:
در دیدار نهایی رقابتهای گرندپری منچستر من با «دائه هون لی» زانو به زانو شدم و بعد از آن با اولین ضربه، زانوی من دچار پیچ‌خوردگی شد. این اتفاق باعث شد دیگر زانوی من حتی باز و بسته نشود و نتوانم مسابقه را ادامه بدهم. بعد از این اتفاق نیز چند روز حتی توانایی راه رفتن نداشتم.

بخاطر بچه‌های تیم دانشگاه آزاد با مصدومیت در مسابقات هفته گذشته لیگ تکواندو حاضر شدم

68-kg| امیرمحمد بخشی (آذربایجان شرقی) با میرهاشم حسینی (آذربایجان شرقی) | مسابقات انتخابی تیم ملی تکواندو

وی در ادامه تصریح کرد: خدا را شکر در مسابقات گرندپری منچستر با وجود قرعه سختی که داشتم به دیدار نهایی صعود کردم و در فینال نیز توانستم به خوبی بازی را اداره کنم، اما مصدومیت مانع ادامه کارم شد. بعد از این اتفاق نیز چند روز از درد نخوابیدم، اما به خاطر بچه‌های تیم دانشگاه آزاد در مسابقات هفته گذشته لیگ تکواندو حاضر شدم و حتی با درد بازی کردم. هنوز از ناحیه زانو درد دارم و باید هر چه زودتر به مداوی آن بپردازم. تنها دلیل حضورم در لیگ نیز همراهی سایر بازیکنان و حمایت از آنها بود.

باخت در انتخابی قهرمانی آسیا باعث شد تلنگر خوبی را دریافت کنم

نایب قهرمان مسابقات گرندپری منچستر راجع به تداوم روند خود بعد از مدال طلای بازی‌های آسیایی با کسب دو مدال نقره مسابقات گرندپری گفت:
باخت من در مسابقات انتخابی قهرمانی آسیا باعث شد تلنگری خوبی را دریافت کنم. من به چنین اتفاقی نیاز داشتم تا بتوانم خود را جمع و جور کنم و با عملکردی خوب و منطقی در بازی‌های آسیایی و دو مرحله گرندپری به فینال‌ها راه پیدا کنم و یک مدال طلا و دو نقره کسب کنم.

اگر یک بار دیگر با دائه هون لی کره ای مبارزه کنم قسم می‌خورم شکستش بدهم

حسینی در خصوص اینکه به نظر می‌رسد دلیل دو باخت اخیر او در مسابقات نهایی گرندپری مقابل تکواندوکار کره‌ای ترس بوده است، گفت:
در دیدار اول اگر بخواهم صادقانه صحبت کنم باید بگویم از رویارویی با او ترس داشتم و رفته بودم اگر قرار است مقابلش مغلوب شوم، با نتیجه خوب ببازم، اما در مسابقه به خوبی کار را جمع کردم و متوجه شدم امکان پیروزی مقابل «دائه هون لی» نیز وجود دارد و آنقدر هم که می‌گویند شکست‌ناپذیر نیست.
وی تأکید کرد: پس از گرندپری چین تایپه به خودم قول دادم اگر در منچستر دوباره با او مبارزه کردم، شکستش بدهم. شک نکنید اگر یک بار دیگر با او مبارزه کنم قسم می‌خورم شکستش بدهم. لی واقعاً تکواندوکار باهوشی است، اما ما ایرانیان ثابت کردیم اگر هر وقت فعل خواستن را صرف کنیم می‌توانیم کارهای بزرگ انجام دهیم.

احساس خطر کره ای ها مقابل تکواندوکاران ایرانی

قهرمان بازی‌های آسیایی اندونزی با اشاره به مدال طلای آرمین هادی‌پور و تأثیر آن بر روحیه سایر تکواندوکاران کشورمان گفت:
قطعاً برتری آرمین هادی‌پور مقابل «تای هون کیم» کره‌ای و کسب مدال طلا باعث افزایش روحیه ما و اُفت روحی کره‌ای‌ها خواهد شد. این موضوع باعث خواهد شد تا ما نیز برای برد سایر کره‌ای‌ها انگیزه بیشتری پیدا کنیم. البته «دائه هون لی» نیز مقابل من و بخشی احساس خطر کرد و حتی در فینال منچستر احساس ترس را در او دیدم.

عدم حضور میر هاشم حسینی در فینال گرندپری 2018 

حسینی با اشاره به عدم حضور خود در مرحله فینال گرندپری سال 2018 گفت:
هنوز 40 امتیاز مدال طلای من در بازی‌های آسیایی محاسبه نشده و دلیلش نیز این است که بازی‌های اروپایی برگزار نشد و فدراسیون جهانی اعلام کرده است تا زمانی که مسابقات 40 امتیازی در قاره اروپا برگزار نشود و شرایط برای همه تکواندوکاران یکسان نباشد، این 40 امتیاز محاسبه نخواهد شد.

رنکینگ المپیکی تکواندو “نوامبر ۲۰۱۸” / سبقت‌گرفتن هادی‌پور از عاشورزاده و صعود ۸ پله‌ ای حسینی

نماینده میانه فقط عکس یادگاری گرفت و بدون خداحافظی رفت.

وی با انتقاد از عدم توجه مسئولان شهرستان میانه به قهرمان این شهر گفت:
بعد از بازی‌های آسیایی رفتار زشتی با من، سعید رجبی و امیرمحمد بخشی داشتند و تنها ‌می‌خواستند در حد صدقه از ما تقدیر کنند که در حد شأن و شخصیت‌مان نبود. در حال حاضر نیز با وجود  اینکه چند ماه از بازی‌های آسیایی گذشته است، اما هیچ تقدیری از ما نشده و این برخلاف سایر استان‌ها و استانداری‌هاست.
نایب قهرمان مسابقات جهانی 2017 خاطر نشان کرد:
در روز بازگشت ما از فرودگاه و به محض پیاده شدن از هواپیما فقط شیویاری، نماینده مجلس میانه به قصد عکس گرفتن در فرودگاه حاضر شد و بعد از اینکه عکس گرفت حتی با ما خداحافظی نکرد و به سرعت رفت. خدا شاهد است که  قصد عکس گرفتن با او را نداشتیم و تنها به حرمت مردم استان و پدر و مادرم این کار را انجام دادم. قطعاً این رفتارها باعث دلسردی ما خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید