بلندقامتان تکواندو چین فاتح جام جهانی تکواندو 2018 بانوان / روسیه قهرمان رقابتهای تیمی مختلط شد

بیست و دومین دوره مسابقات تکواندوی قهرمانی تیمی جهان (جام جهانی تکواندو 2018) در سال ۲۰۱۸ با حضور 6 تیم (تیمی بانوان) و 7 تیم (مختلط) دعوت‌شده در گروه بانوان از سوی فدراسیون جهانی (یکشنبه ــ چهارم آذرماه)  با برگزاری دیدارهای نیمه نهایی و فینال در مجموعه ورزشی «زاید» فجیره برگزار شد تیم ملی تکواندو بانوان چین موفق شد از عنوان قهرمانی خود در دوره قبل دفاع کند و تیم ملی تکواندو روسیه عنوان قهرمانی مختلط تیمی را در فجیره کسب کرد.

رقابتهای تیمی تکواندو (جام جهانی تکواندو) از جذابیت خاصی برخوردارند زیرا سریعتر و متعصبانه تر نسبت به رقابتهای انفرادی پیگیری میشود و این مورد باعث محبوبیت هرچه بیشتر این رقابتها شده است.

رقابتهای تیمی در بخش مردان و زنان دارای 5 بازیکن هستن (یک بازیکن ذخیره) که در چهار راند با یکدیگر به رقابت میپردازند. در راند نخست ، هر مبارز مقابل شماره خود به رقابت میپردازند و در راند های بعدی با پرچم زدن مربی بازیکنان تعویض میشوند و مقابل یکدیگر به رقابت میپردازند. هم چنین در رقابتهای مختلط زنان و مردان از ترکیب دو مرد و دو زن تشکیل شده است.

رقابت تیمی بانوان / تکواندو چین از عنوان قهرمانی خود دفاع کرد

تیم تکواندو چین بازهم از عنوان قهرمانی خود دفاع کرد . تیم بانوان چین در سه سال متوالی موفق به کسب عنوان قهرمانی تیمی بانوان شده اند.

بعد از انصراف تیم روسیه در مرحله نیمه نهایی هوگوپوشان چینی مستقیما به فینال رقابتها راه یافتند تا رو درروی تیم ساحل عاج که پیش از این در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 56-46 موفق به شکست فرانسه شده بود برای کسب مدال طلا مقابل هم قرار بگیرند.

کره جنوبی و مراکش دو تیم مطرح این رقابتها نیز در مرحله گروهی رقابتها در روز شنبه حذف شدند.

در فینال چینی های بلندقامت موفق شدند  در ابتدا رقابت را با وجود تلاشهای شجاعانه آفریقایی ها بازی را در دست بگیرند. تیم ساحل عاج با روت گباگبی دارنده مدال طلا قهرمانی جهان در این دوره از رقابتها حضور پیدا کرده بود که نقش اصلی را در امتیازگیری و موفقیت این تیم برعهده داشت اما با این وجود در پایان راند دوم 32 بر 10 چینی ها پیشتاز رقابت بودند.

در دور سوم ساحل عاج با تمام وجود حمله میکرد اما چینی ها با قد و قامت بلندی که داشتند ضربات خود را بر روی سر آنها فرود می آورند در آغاز راند چهارم و دور نهایی  57-22 رقابت به نفع تیم چین بود فاصله به قدری زیاد بود که توان جبران اختلاف امتیاز به وجود آمده برای ساحل عاجی ها دشوار شده بود اما مربی تیم در 9 ثانیه پایانی روت گباگبی را وارد میدان کرد و با اجرای چند ضربه چرخشی فاصله امتیازی را کمتر از قبل کرد تا در نهایت رقابت با نتیجه 77 بر 41 به نفع تیم تکواندو چین پایان یافت.

تیم های روسیه و فرانسه موفق به کسب مدال برنز شدند.

شهرداری ورامین با شکست تیم روسیه قهرمان جهان شد/ خدابخشی به داد خانلرخانی رسید + فیلم

روسیه فاتح جام قهرمانی تیمی مختلط

این رقابتها با حضور تیم هایی از کشورهای چین ،ساحل عاج،قراقستان ، کره جنوبی مراکش ، روسیه و ترکیه برگزار شد.

تیم تکواندو روسیه بعد از یک دور استراحت در یک چهارم نهایی با پیروزی مقابل تیم قزاقستان به فینال رقابتها راه یافت و تیم مختلط ساحل عاج در دور نخست با مشکلی که برای تیم کره جنوبی ایجاد شد به دور بعد رفت و حریف ترکیه مدافع عنوان قهرمانی شد که پیش از این توانسته بود تیم تکواندو چین را 44 بر 39 شکست دهد اما در نهایت تیم ساحل عاج در مرحله نیمه نهایی با انجام یک نبرد تماشایی و دیدنی حریف قدرت ترکیه نشد با اینکه ساحل عاج یک بازی خلاقانه و هجومی را برگزار کرد ولی 72 بر 58 مغلوب شد تا ترکیه یکبار دیگر و اینبار در سال 2018 با روسیه روبرو شود.

فینال رقابتهای مختلط بسیار پایاپای و نفسگیر پیش رفت با وجود اینکه تیم ترکیه خسته رقابت ساحل عاج بود در پایان راند دوم 24 بر 14 از تیم تکواندو روسیه عقب افتاد.

روس ها بی رحمانه حمله میکردند و درمقابل ترک ها با اجرا ضربات چرخشی سعی بر کم کردن فاصله امتیازی ایجاد شده داشتند اما روسیه برخلاف تیم مردان که مغلوب ایران شدند این رقابت زیبا را با نتیجه 35 بر 22 با قهرمانی زمین رقابتهای جام جهانی تکواندو در فجیره را ترک کردند.

تیم های ساحل عاج و قزاقستان به مدال برنز دست یافتند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید