پایان رقابتهای تکواندو جهانی در سال 2018 / فردا آغاز فینال گرندپری تکواندو به میزبانی امارات

تکواندوی جهانی فصل رقابت­های خود را با موفقیت به پایان رساند. فینال جام جهانی تکواندو، مسابقات قهرمانی تیمی جهانی تکواندو و مرحله پایانی گرندپری 2018 تکواندو همه از 22 تا 25 نوامبر پشت سر هم در فجیره-امارات برگزار می­شوند.

این اولین بار است که هریک از این وقایع (یک فینال جام جهانی، مسابقات قهرمانی تیمی و یک شب اهدا جوایز) در خاورمیانه برگزار می­شود. این مسابقات در سال 2016 در باکو-آذربایجان برگزار شدند درحالی­که مسابقات سال گذشته به میزبانی ابیدجان-ساحل عاج برگزار شد.

فینال گرندپری 2018

با نزدیک شدن المپیک توکیو 2020 ، 16 تکواندوکار برتر رنکینگ در هشت ­وزن المپیک (4 مرد و 4 زن) برای ارتقارنکینگ خود به رقابت میپردازند. 127 ورزشکار از 39 کشور در مجموعه ورزشی زاید فجیره به مبارزه خواهند پرداخت. این رقابت­ها طی مدت دو روز یعنی 22 و 23 نوامبر برگزار می­شوند.

جشن بهترین های سال تکواندو 

پنجمین جشن جایزه سالانه تکواندو در عصر بیست سوم در آمفی تئاتر فجیره برگزار خواهد شد. طی این مراسم  بهترین بازیکن مرد و زن سال، مربی سال، داور سال، بهترین اتحادیه تکواندو سال و بهترین ضربه پای سال اعلام می­شوند. همچنین امسال دو جایزه جدید اضافه شده­اند: جایزه «علاقمندی به تکواندو» و جایزه «بهترین داوطلب فینال جام جهانی».

قهرمانی تیمی جهان 2018

هیجان­ انگیزترین قالب رقابت­های تکواندو در بخش رقابت­های تیمی، در 24 و 25 نوامبر در مجموعه ورزشی زاید فجیره امارات برگزار می­شود.

مدال­ها در دسته­ بندی­های مردان، زنان و مختلط اهدا میشوند. در دسته مردان هشت تیم به رقابت می پردازند که ایران، روسیه و کره سه تیم برتر این دسته هستند. شش تیم در دسته زنان به رقابت می­پردازند که چین، کره و مراکش سه تیم برتر گروه زنان هستند و همچنین چین، روسیه وکره تیم های برتر دسته مختلط هستند.

China (left) and 2017 WT Team Championships월드태권도팀선수권에서 중국(파랑)과 러시아(빨강)가 결승 경기후 인사를 나누고있다

به گفته چانگ اون چو رئیس فدراسیون تکواندو جهانی «معمولا پایان این فصل رقابت­ها هیجان­انگیزترین بخش آن است چراکه این سه رقابت مهم را یکی پس از دیگری پشت سر می­گذاریم». « با گسترش پهنه جغرافیایی تکواندو، برگزاری این رقابت­های سطح بالا در فجیره بسیار مهم است چراکه خاورمیانه منطقه­ای آینده­دار در ورزش ما است.»

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید